Nový Spark
venku od 2. dubna
Sklizeň 2022 - Martin Čermák

Sklizeň 2022 - Martin Čermák

Martin Čermák je dalším sparkovským matadorem a třebaže už nepíše tolik jako „za mlada“, o to větší radost je jeho pečlivě vypointované recenze číst! A s jeho hudebními preferencemi je to podobné jako s jeho texty…

AUTHOR & PUNISHER – „Krüller“ na Sparkshopu

Původem strojní inženýr Tristan Shone, který zběhl do světa umění, se úspěšně transformoval v hudebního kyborga ovládajícího pekelné (ná)stroje vlastní výroby připomínající spíš sochařské artefakty. Jeden z vrcholů industriálního metalu, čelní srážka NINE INCH NAILS s ALICE IN CHAINS v náruči TOOL. Zvuková a hudební lahůdka, překvapivě epická a plná emocí.


BLUT AUS NORD – „Disharmonium – Undreamable Abysses“

Svou harmonickou disharmonii dotáhli na novince k ještě vyšším metám. A poslouchat jejich zdánlivě beztvaré kompozice z jiného světa, kde si podává ruce extrémní metal s temným ambientem, je čím dál víc jako propadat se do nedozírné, nekonečné propasti. Tuhle ultimátní hudební abstrakci prostě buď milujete, nebo nesnesete.


SEPTICFLESH – „Modern Primitive“ na Sparkshopu

Další kapitola ze splněného snu všech, kdo touží po dechberoucí symbióze opulentní vážné hudby, epických temných soundtracků a agresivního, přesto chytlavého metalového extrému. Kapela a orchestr tvoří jeden živoucí organismus, který navzájem zcela prorostl – symfonicko-deathmetalové monstrum.


SOILWORK – „Övergivenheten“ na Sparkshopu

V recenzích na alba SOILWORK rád cituju dávné krédo frontmana Björna Strida: „No fillers, just killers!“ Žádná z písní není vata či výplň „do počtu“, ale každá musí naprosto zabíjet – a každá může sama o sobě směle aspirovat na singl či klipovku. Pro „Övergivenheten“ to platí snad ještě víc než pro jakoukoliv předchozí desku.


WHITE WARD – „False Light“

Kongeniální mix rychlého, pomalého, hlasitého, tichého, depresivního, agresivního, melancholického i extatického a pompézního, bez respektu k jakýmkoliv žánrovým omezením a hranicím. Prolnout třeba post-blackové mrazení s jazzovými feelingy jako z „noirového“ filmu, sice není přímo jejich vynález. Ale právě oni patří k těm, kdo podobné kombinace dotáhli k dokonalosti, protože v jejich podání zní přirozeně a sexy. (Na tuhle fantastickou desku jsem ve své Sklizni trestuhodně zapomněl, přestože ji doporučuju, kudy chodím! - pozn. Václav Tesař)

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace