Nový Spark
venku od 2. října
Sklizeň 2022 - Robert Čapek

Sklizeň 2022 - Robert Čapek

Robert Čapek svou lásku pro něžné pohlaví v metalu nezapře ani ve Sklizni za rok 2022!

Charlotte Wessels – „Tales from Six Feet Under“

Pokud počítáme dohromady obě desky (neboť v roce 2022 vyšly na CD oba díly současně), jde o ohromující nálož písní této skvělé zpěvačky. Ukázalo se, že ve své mateřské kapele ještě nerozvinula svůj potenciál naplno a její skladatelské a pěvecké dovednosti nyní přímo rozkvetly. Možná největší talent této generace metalových zpěvaček se velmi výrazně projevil a já se z toho posadil na prdel. Sedím na ní doteď.

MEGADETH – „The Sick, the Dying... and the Dead!“ na Sparkshopu

Naprosto famózní kolekce ukázala všem, že je to Dave Mustaine, kdo je králem thrashmetalu. Ale upřímně: on o tom měl někdo předtím pochybnosti? Nové album mě vedlo k tomu, že jsem si zase jednou vrátil k celé diskografii a vzal ji pěkně popořádku. Nové album z toho vychází se ctí.

DARKHER – „The Buried Storm“

Vysoké umístěni v bodování Sparku ukázalo, že nejen já jsem ocenil skvělou desku zpěvačky, skladatelky a kytaristky Jayn Maiven, která vystupuje pod jménem Darkher. Atmosférické, intimní a působivé album, které v posluchači rozehraje velké emoce a odhalí ty nejzávažnější myšlenky. O životě, smutku a naději. Podmanivé!

VISIONS OF ATLANTIC – „Pirates“ na Sparkshopu

Tohle je kapela, kterou jsem měl vždy rád, ale považoval jsem ji tak trochu za druhou ligu. Někdy se to ale tak stane, že se povede album, kde si všechno sedne. Každá skladba je skvělá, koncept, aranže, vokály i produkce – snad nic na desce už nemůže být lepší. To jsou „Pirates“, které vlastně od doby vydání poslouchám stále.

LACUNA COIL – „Comalies XX“ na Sparkshopu

Po dvaceti letech se LACUNA COIL rozhodla kompletně přepracovat desku „Comalies“ a vlastně téměř vytvořili nové album. Písně nejen že dostaly nové aranže, ale změnily se třeba i vokální linky, sbory, tempo, samply - vlastně všechno. Skvělý počin.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace