Nový Spark
venku od 3. června
SPARK TV: FULL METAL MOUNTAIN 2016 - největší metalová lyžovačka

SPARK TV: FULL METAL MOUNTAIN 2016 - největší metalová lyžovačka

FULL METAL MOUNTAIN 2016

28.3. - 3.4.2016, Tröpolach, Rakousko

Hodnocení: 100%

Rakouské lyžařské středisko Nassfeld v Tröpolachu se poslední březnový týden (a první dubnový víkend) otřásalo v základech. Nepřiřítila se sněhová bouře ale bouře metalová. Organizátoři velkolepého festivalu ve Wackenu dostali spásný nápad a uspořádali fesťák na sněhu - FULL METAL MOUNTAIN. Sezvali kapely jako POWERWOLF, SABATON, ACCEPT, GAMMA RAY nebo metalovou operu Tobiase Sammeta AVANTASII a ukázali, jak vypadá dokonalá zimní dovolená. Hrálo se u lanovky, uprostřed sjezdovky nebo i na samotném vrcholu hory. Spark si tuhle metalovou lyžovačku nenechal ujít a vypravil se do centra dění na tři ze sedmi dnů festivalu. Mrkněte na sestřih Spark TV – atmoška, postřehy, sníh a lyže…

(nezapomeňte si zapnout české titulky)

První ročník metalové lyžovačky si podle odhadů nenechaly ujít více než dvě tisícovky fanoušků v oteplovákách, čepicích a zimních bundách a to z jednatřiceti zemí světa (slušná porce). Stačilo popadnout lyže nebo snowboard, naskočit do kabinkové lanovky a nechat se vyvést do téměř dvou tisíc metrů nad mořem. Právě na vrcholu sjezdovky byla jedna ze scén. Pro kapely trochu utrpení. Nejenže nahoře byla celkem kosa, ale byly dny, kdy vrchol zahalila bílá tma. Pak se nehrálo. O čtyři sta metrů níže to bylo už lepší. Tady byla The Mountain Stage. Na ní řádili například GLORYHAMMER, DEVIL’S TRAIN nebo TUXEDOO, kteří tu hráli každý den. Úplně dole byla hlavní scéna. Vzhledově připomínala spíše cirkusové šapitó, ale hlavně byla vyhřívaná. Kapacitně tak pro tři tisíce lidí. A konečně přímo v suterénu hotelového komplexu byla The Cube Stage. V podstatě šlo o malou klubovou scénu s barem a sálem pro zhruba tři stovky fans. Tady se hrálo nejdéle, někdy až do půl druhé v noci. Venku sice povětšinou panovalo už jaro, ale byly dny, kdy počasí bylo na triko. Nicméně milovníci zimních sportů si určitě přišli na své. Všechny sjezdovky byly každý den vzorně připravené a ti zdatnější tak mohli strávit celý festival v přeskáčích. Právě takový nevšední pohled se naskýtal u většiny venkovních scén. Metaláci na lyžích! Navíc v úžasném alpském prostředí areálu Nassfeld. Mrkněte na fotky. Velký report vás čeká v tištěném Sparku.

S prvními dojmy z festivalu na sněhu se nám pak svěřil například frontman SABATON Joakim Brodén, Sebastain „Seeb“ Levermann z ORDEN OGAN nebo vykutálení borci z GLORYHAMMER a POWERWOLF. A co myslíte, umí metalové stars lyžovat? No ze zpovídaných prý na sjezdovku raději nikdo nevlez.

(nezapomeňte si zapnout české titulky)

Letošní line-up.

A pozor - organizátoři FULL METAL MOUTAIN potvrdili už také termín pro rok 2017! Festival se bude konat od 27. 3. do 2. 4. 2017.

Více na: www.full-metal-mountain.com

text/foto: David Havlena

Přihlašte se k odběru videí Spark TV a sledujte exkluzivní rozhovory a reporty.Každý týden nová videa. To vše zadarmo a s českým překladem. Klikni na obrázek.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace