Nový Spark
venku od 1. srpna
Syrští metalisté MAYSALOON mají vlastní komiks o válce

Syrští metalisté MAYSALOON mají vlastní komiks o válce

Čtenářům Sparku známí death/black metalisté MAYSALOON ze Sýrie mají další unikát. Na základě příběhu jejich frontmana Jaka Shukera vytvořilo britské válečné muzeum Imperial War Museums komiks. Syrská metalová válka trvá!

Album a merch MAYSALOON seženete na Sparkshopu ZDE

Zpěvákovi a kytaristovi MAYSALOON, Jakovi, bylo devět let, když poprvé objevil metalovou hudbu, ačkoli byl metal v Sýrii zakázán jakožto rouhání. Jake ale věděl, že v ten moment se jeho život od základu změnil. Jako v Damašku vyrůstající teenager založil extrémní metalovou kapelu MAYSALOON. Jak válka v Sýrii eskalovala, musel opustit zemi a přestěhovat se do sousedního Libanonu, kde v současné době pracuje a tvoří. Jake byl prvním death metalovým muzikantem, který v roce 2019 hrál na kytaru v Imperial War Museum v Londýně.


O neuvěřitelném příběhu MAYSALOON jsme psali na třech stranách ve Sparku 1/2020. Zde je rozhovor v Jakem v podcastu IWM. Komiks nakreslil irský kreslíř Pan Cooke.

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace