Nový Spark
venku od 1. června
Syrští metalisté MAYSALOON mají vlastní komiks o válce

Syrští metalisté MAYSALOON mají vlastní komiks o válce

Čtenářům Sparku známí death/black metalisté MAYSALOON ze Sýrie mají další unikát. Na základě příběhu jejich frontmana Jaka Shukera vytvořilo britské válečné muzeum Imperial War Museums komiks. Syrská metalová válka trvá!

Album a merch MAYSALOON seženete na Sparkshopu ZDE

Zpěvákovi a kytaristovi MAYSALOON, Jakovi, bylo devět let, když poprvé objevil metalovou hudbu, ačkoli byl metal v Sýrii zakázán jakožto rouhání. Jake ale věděl, že v ten moment se jeho život od základu změnil. Jako v Damašku vyrůstající teenager založil extrémní metalovou kapelu MAYSALOON. Jak válka v Sýrii eskalovala, musel opustit zemi a přestěhovat se do sousedního Libanonu, kde v současné době pracuje a tvoří. Jake byl prvním death metalovým muzikantem, který v roce 2019 hrál na kytaru v Imperial War Museum v Londýně.


O neuvěřitelném příběhu MAYSALOON jsme psali na třech stranách ve Sparku 1/2020. Zde je rozhovor v Jakem v podcastu IWM. Komiks nakreslil irský kreslíř Pan Cooke.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace