Nový Spark
venku od 2. května

THE AGONIST, FERIUM, SELFMACHINE - 3. 3. 2015, Praha, Modrá vopice

Nemají to lehké. Kanaďané THE AGONIST před rokem řešili odchod zpěvačky Alissy White-Gluz (ARCH ENEMY) a teď se jejich plánované evropské turné otřásá v základech. Mají skvělou novou placku "Eye of Providence", povedla se i nová zpěvačka Vicky Psarakis. Co je to platné, když headliner turné kapela OTEP na poslední chvíli koncertní šňůru zruší. Během čtyřiadvaceti hodin se THE AGONIST museli rozhodnout - zabalit to nebo jet na vlastní triko?

Vzali to na sebe a skrze všechny komplikace zahráli v prostorách klubu Modrá vopice. Nic proti "legendárnímu" klubu, ale kapela podobného formátu potřebuje jiné prostory. Potřebuje dokonalé technické zázemí a hlavně potřebuje fanoušky. Těch dorazilo na místo zhruba tak padesát a spíše to přípomínalo večírek v garáži pro partu sousedů z ulice. Čili včerejší vystoupení beru spíše jako jakési demo než opravdový koncert. Na turné zůstal i support v podobě FERIUM a SELFMACHINE. Trochu to kolem nich zavánělo travkou, ale technicky na tom nebyli špatně. Zejména FERIUM udělali dobrý dojem.

THE AGONIST dělali, co mohli, aby se na neúčast, prostory, osud...dokázali povznést. Zklamání ale nezapřou. Mluvil jsem před koncertem s kytaristou Dannym Marino a z jeho slov bylo jasné, že aktuální situaci nese hořce. Ale zahráli! A kdo je trochu hudebně nadaný, musel poznat, že tihle borci umí. Instrumentálně to bylo bez zaváhání. Zvědavost byla samozřejmě upřena na novou tvář Vicky Psarakis. Postavila se k tomu čelem a profesionálně. Hlasově je vybavená dobře. Z toho, co bylo slyšet, se dá soudit, že kapela našla za Alissu adekvátní náhradu. I když resumé si ponechám na větší, "opravdový" koncert. Tři kapely hrály zhruba dvě hodiny. A to je na detailní rozbor opravdu málo. Tak příště!

text, foto: David Havlena

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace