Nový Spark
venku od 2. května
THE PRODIGY 7. 12. 2023 v Praze: Psychedelické rekviem

THE PRODIGY 7. 12. 2023 v Praze: Psychedelické rekviem

Připomeňte si prosincový koncert THE PRODIGY v reportáži od Kamila Dočkala. Kdo vystoupení prošvihl, článek ho jistě naladí na to, aby si příští vystoupení svérazné britské party ujít už nenechal!


THE PRODIGY, DJ Josef Sedloň


Praha, Sportovní hala Fortuna, 7. 12. 2023
100% destrukce


Psychedelické rekviem

Britské legendy taneční hudby THE PRODIGY přijely poprvé zbořit Prahu bez Keitha Flinta a povedlo se jim to. Zdejší hala Fortuna praskala ve švech, čemuž odpovídaly nelidské fronty. Po drobných zmatcích se fanoušci dočkali šaten. Jako předskokan vystoupil DJ Josef Sedloň. Mnozí si ho poslechli jen z řady na pivo. Trochu zamrzelo, že nebyla předKAPELA. Hlavní hvězdy večera na sebe nechaly (tentokrát) čekat jen deset minut. Masivní nástup „Breathe“, „Omen“ a „Voodoo People“ budiž jim odpustkem. Všichni fanoušci v hale napříč věky se hýbali od začátku do konce. Nešlo jinak. Liam Howlett, jenž tomu nadpozemskému večírku šéfoval zpoza svých synťáků, některé songy dost zkrátil či zrychlil, ale propojil je do skvělého setu. Nechyběly kouřové efekty a naprosto luxusní světelná a laserová show. Maxim lidem vracel jejich energii, zběsile tančil, lítal po pódiu a s ostatními muzikanty dělal vše, aby si nikdo nevšiml absence Flinta, jehož nahradit nelze. Zavzpomínalo se na něj během instrumentálky „Firestarter“. Obří soše pěšáka začaly z očí šlehat lasery, které za kapelou vykreslily jeho siluetu. Silný moment a nejspíš vrchol show. Po starých peckách „Their Law“ a „No Good“ završil první část setu brutální trojboj „Poison“, „Need Some1“ a „Smack My Bitch Up“. Škoda že s Maximem do vzduchu vyskočily jen přední řady. Hala však šílela. Začátek přídavku s „Take Me to the Hospital“ a „Invaders Must Die“ byl krutý. Symbolická „We Live Forever“ naznačila, že THE PRODIGY žijí dál. Závěrečná „Out of Space“ skrývala na konci krátké úryvky „Resonate“ a hlavně „Mescaline“, jejíž tóny zazněly živě poprvé od roku 2016. Třešnička na dortu. Liam odcházel z pódia s bušením do hrudi, Maxim děkoval všem přítomným. Kapela pak na Facebooku zařadila Prahu mezi pět nej večerů z celého turné. Česká divize mravenčí armády zabodovala. A Keith se tam nahoře může radostně smát, zbytek THE PRODIGY nese jeho odkaz hrdě dál. Pánům děkuji, že to po jeho skonu nezabalili. Mají totiž ještě kurva co nabídnout!


Autor: Kamil Dočkal
Foto: Míra Sláma

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace