Nový Spark
venku od 3. června
Ve výročí Dimebagovy vraždy byl zbourán klub, v němž k tragédii došlo

Ve výročí Dimebagovy vraždy byl zbourán klub, v němž k tragédii došlo

Osmý prosinec má pro fanoušky rockové muziky obzvlášť signifikantní význam. V roce 1980 byl v tento den zavražděn John Lennon, o čtyři roky později při tragické autonehodě zahynul bubeník HANOI ROCKS Razzle a 8. prosince 2004 byl rukou šíleného střelce popraven kytarista Dimebag Darrell. Letos, v den sedmnáctého výročí tragédie, při níž přišli o život další tři lidé a střelec, byl klub, v němž k ní došlo, oficiálně zbourán. Dlouhé roky přitom fanoušci přicházeli před Alrosa Villu v ohijském Columbusu vzdávat věčně usměvavému sympaťákovi z PANTERY, respektive DAMAGEPLAN hold.

Původní prostory byly na 5055 Sinclair Avenue v Columbusu otevřeny v roce 1974, zprvu jako stravovací podnik pro lidi zaměstnané v blízkém okolí. Až o něco později frontman místní rockové kapely THE GODZ Eric Moore přiměl majitele, ať jej promění v rockový klub. Jako takový byl s krátkou přestávkou po osudovém večeru v provozu až do loňského roku, byť po smrti původních majitelů od roku 2019 nabízen k prodeji. K tomu, že jako hudební klub už znovu neotevře, nakonec notně přispěly zákazy nařízené v reakci na koronavirovou pandemii.

Letos v létě pak místo dostalo do správy město, které se jej rozhodlo zbourat a nahradit dostupným bydlením. Na místě vyhlášeného klubu Alrosa Villa tak vzniknou tři čtyřpatrové domy čítající celkem 180 bytových jednotek.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace