Nový Spark
venku od 2. května
Ve výročí Dimebagovy vraždy byl zbourán klub, v němž k tragédii došlo

Ve výročí Dimebagovy vraždy byl zbourán klub, v němž k tragédii došlo

Osmý prosinec má pro fanoušky rockové muziky obzvlášť signifikantní význam. V roce 1980 byl v tento den zavražděn John Lennon, o čtyři roky později při tragické autonehodě zahynul bubeník HANOI ROCKS Razzle a 8. prosince 2004 byl rukou šíleného střelce popraven kytarista Dimebag Darrell. Letos, v den sedmnáctého výročí tragédie, při níž přišli o život další tři lidé a střelec, byl klub, v němž k ní došlo, oficiálně zbourán. Dlouhé roky přitom fanoušci přicházeli před Alrosa Villu v ohijském Columbusu vzdávat věčně usměvavému sympaťákovi z PANTERY, respektive DAMAGEPLAN hold.

Původní prostory byly na 5055 Sinclair Avenue v Columbusu otevřeny v roce 1974, zprvu jako stravovací podnik pro lidi zaměstnané v blízkém okolí. Až o něco později frontman místní rockové kapely THE GODZ Eric Moore přiměl majitele, ať jej promění v rockový klub. Jako takový byl s krátkou přestávkou po osudovém večeru v provozu až do loňského roku, byť po smrti původních majitelů od roku 2019 nabízen k prodeji. K tomu, že jako hudební klub už znovu neotevře, nakonec notně přispěly zákazy nařízené v reakci na koronavirovou pandemii.

Letos v létě pak místo dostalo do správy město, které se jej rozhodlo zbourat a nahradit dostupným bydlením. Na místě vyhlášeného klubu Alrosa Villa tak vzniknou tři čtyřpatrové domy čítající celkem 180 bytových jednotek.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace