Nový Spark
venku od 1. února
Velkolepé zahájení společného turné DYMYTRY a TRAKTOR

Velkolepé zahájení společného turné DYMYTRY a TRAKTOR

Z popela všech zrušených a odložených akcí povstal o posledním červnovém víkendu ambiciózní projekt kapel Dymytry a Traktor s názvem Monster Meeting. Už po premiérových koncertech je jasné, že veškerá očekávání budou s rezervou naplněna. Monster Meeting si žádný fanoušek živé rockové hudby a velkých koncertních show nemůže nechat ujít, toto nikde jinde nezažijete.

Společné turné bylo evidentně plánované pro mnohatisícové davy, ale jeho současná podoba a velikost produkce nebyla nijak omezena červnovými opatřeními. Jen místo jednoho velkého vyprodaného koncertu se premiéra rozložila do více dnů. Třikrát se tak večerní Plzní nesly oblíbené hity obou kapel z velkého pódia, které bylo v celé své šířce vyplněno led obrazovkami, světly a efekty, jež chytlavě provázely celou tříhodinovou show s promyšlenou dramaturgií. Nešlo tedy o oddělené koncerty, jak jsme zvyklí z festivalů, ale o jednu kompaktní jízdu plnou energie napříč repertoárem obou interpretů.

Monster Meeting tak nabídnul nejen dvě vyhlášené koncertní představení, vycházející z úspěšných turné Šachoffnice či Revolter, ale značně inovované. Ty by jistě obstály samostatně na jakékoliv akci, ale přidáním unikátních společných prvků přinesly neopakovatelný zážitek. Ten okořenily dvě společné písně, eponymní Monster Meeting a Spolu se cítíme živí. Kapely je společně nahrály už na jaře ve studiu a oba singly se dočkaly i videoklipů.

To ale nebylo ze společné kuchyně vše, večerem se prolínaly další překvapivé momenty a velkolepé finále s Letokruhy či Strážnou věží nenechalo nikoho na pochybách, kdo tu aspiruje na letošní akci roku. “Nové písně jsme napsali zcela nenuceně a přirozeně, už texty jasně vypovídají o tom, že je toto spojení v tajemné symbióze a tento výjimečný projekt Monster Meeting cítíme velkolepě. Živě zahrané skladby a spojení obou strojů je pro nás nepopsatelná euforie. Doufáme, že tato dvojitá energie vniká i do všech skvělých fanoušků!” poodhaluje vznik novinek frontman Traktor Martin Kapek.

Traktor i Dymytry si show evidentně užívali, ať už to bylo poctivou přípravou nebo chutí vrátit se po mnoha měsících na pódium a mít možnost hrát. Energie se z podia doslova hrnula, všechny písně doprovázely tematické animace, naprogramovaná světla, neskutečné pyroefekty a ohně, jak u největších zahraničních hvězd. Jak kdyby Monster Meeting a obě kapely ještě získaly během neplánované pauzy na síle. “Je to jedna velká oslava rockový muziky a to i přes to, co se v posledních týdnech a měsících kolem nás událo. Situace předurčovala, že pokud vůbec pojedeme, budeme muset dělat velké kompromisy a škrty, ale my vydrželi a nic z toho se nekoná, takže fanoušci obou kapel dostali co jsme slíbili a za to jsem opravdu rád. Vážim si každý minuty na jevišti a po prvních třech Plzeňskejch koncertech vím, že tohle se nam povedlo a celý MM tour bude skvělý a výjimečný,” popisuje své pocity Jirka Urban ml. z Dymytry.

Plzeňské koncerty se tak staly neplánovanou premiérou tohoto speciálního turné, které mělo začít koncem března v českobudějovické hale. Všechny jarní termíny byly nahrazeny nejbližšími možnými přes léto a na podzim. Turné se tímto protáhne až do 7. listopadu, kde skončí v pražské hale snad už s mnoha tisícovkami fanoušků. Kapely se rozhodly odehrát cele turné bez rušení plánovaných míst a omezování show, i když to je logisticky náročné a většina koncertů bude vyprodána na kapacitách neodpovídajících produkci.

Budiž jim toto dáno ke cti a rockoví i metaloví fanoušci jistě ocení, že mají i letos možnost zažít něco tak jedinečného. Rozsáhlá produkce, profesionální zázemí, velké open air prostory, designová stage, moderní výprava, a hlavně pečlivě připravené a propojené koncerty Traktor a Dymytry bez slabého místa za to stojí. Naladit se navíc můžete už dříve odpoledne, protože večerním headlinerům předchází hned tři hosté, mezi kterými se střídají Černá, Forrest Jump a pozici hlavního hosta zastávají RCZ, Alkehol nebo Trautenberk. Aktuální informace o dalších koncertech turné naleznete na www.monster-meeting.cz a předprodej na zbývající koncerty je v síti Ticketstream.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace