Nový Spark
venku od 1. března
Vánoční dárek – vychází vymazlená reedice „Thrash the Trash“ na CD a LP

Vánoční dárek – vychází vymazlená reedice „Thrash the Trash“ na CD a LP

Splněný sen, na který si bylo nutné počkat hezkých pár let. Bezesporu kultovní album heavymetalové stálice tuzemského teritoria vyjde už za pár dní remasterovaně ve formátu CD a LP. Objednávky už běží.

ARAKAIN se na svém debutovém albu rozmáchli k výjimečnému výkonu, který odpovídal excelentní formě kapely na přelomu 80. a 90. let. Přesto byla práce na prvním, a zároveň klíčovém albu dobrodružná. „Všechno bylo analogově, tzn. žádnej digitál, počítače, pokaždé znovu nastavování zvuku a další lopota. V době realizace alba jsme byli všichni bez jakýchkoliv zkušeností a učili se za pochodu podle západních nahrávek. Ale to nestačilo. Nástroje a technika nebyly dokonalé, ani praxe našich studií a jejich zvukařů. Když jsme například mixovali nahrávku, oblehli jsme mixážní pult ze všech stran a každý měl na starosti jiný efekt nebo knoflík. Pustil se pás s nahranými stopami na magnetofonu a křičeli jsme na sebe povely, kdo má čím a jak moc otočit,“ uvedl pobaveně v loňském bilančním rozhovoru k „Thrash the Trash“ pro Spark kytarista Jiří Urban.


Nyní přichází čas na návrat legendy! Po dlouhých letech, kdy nahrávka nebyla vůbec oficiálně k dispozici, vychází „Thrash the Trash“ v novém remasteringu ze studia SONO Records jako vinyl, CD se speciálními bonusy v podobě dobových singlů a vůbec poprvé digitálně! Album prošlo také kompletní grafickou rekonstrukcí, a tak fanoušci dostanou do ruky debut ARAKAINU v maximálním vizuálním provedení. Jak LP, tak i CD obsahuje kompletní texty i bohatou fotografickou dokumentaci.

Mezi šesti přidanými skladbami na CD verzi nechybí opusy jako „Ku-Klux-Klan“, „Gladiátor“ nebo „Proč?“. Nově tak album, které zdobí šestiprstá pěst, přinese hned patnáct skladeb. A příznačný dotaz, proč má ruka šest prstů? „Prosadit obal, který by byl trochu adekvátní, bylo ve své době dost složité a výtvarník Gustav Vávra, se kterým jsem to vymýšlel, nakreslil alespoň ruku se šesti prsty, což bolševická schvalovací komise vůbec nepostřehla,“ vysvětluje zpěvák Aleš Brichta.

Reedici Thrash the Trash či triko s motivem objednávejte na našem Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace