Nový Spark
venku od 2. května
Vydání červnového Sparku odpočítávají EUROPE

Vydání červnového Sparku odpočítávají EUROPE

Léto nás začíná objímat a festivalová sezona se nadechuje k velkému třesku. Masy metalových těl jsou v pohybu již od velkých květnových halových koncertů. Na Masters of Rock dorazí v roli jedné z hlavních hvězd legendární EUROPE. Kapela, kterou můžeme považovat za specifický úkaz. Autor nesmrtelného globálního hitu „The Final Countdown“, Joey Tempest, poskytl Sparku obsáhlý rozhovor, v němž vás provede zásadními milníky kariéry kapely, která svou hudbou uhranula svět a prodala miliony desek, aby se po dlouhé pauze vrátila zpět na scénu a v pravidelných intervalech zásobovala své fanoušky atraktivním párplovským hard rockem. EUROPE namíchali svůj vlastní a specifický recept na dlouhověkost, aniž by se zpronevěřili svým kořenům, a s neodolatelnou vášní stále tvoří. Joey potvrdil, že kapela letos odehraje sérii speciálních koncertů v rámci čtyřicátého výročí od jejich debutového alba a také dokončí dokumentární film a album nové.

Hard rock v aktuálním Sparku opanoval prostor také zásluhou velkého comebacku EXTREME. Kometa z Bostonu vyhrála s novým albem bodování a jak kytarista Nuno Bettencourt, tak zpěvák Gary Cherone věnovali Sparku dostatečný čas k tomu, abychom mohli oba rozhovory spojit a zasadit do rubriky Galerie titánů.

Svou novou kapelu ELEGANT WEAPONS vám premiérově představí kytarista JUDAS PRIEST Richie Faulkner ještě před tím, než je uvidíte jako předskokany na pražském koncertě skupiny PANTERA. Otevřeli jsme duši zpěváka KATAKLYSM v době, kdy už měl hotovou novinku „Goliath“, která vyjde v srpnu. Pokud máte prst na spoušti, neuniklo vám, že baskytarista David Ellefson postavil extrémní těleso s exčleny ENTOMBED A.D. a DECAPITATED. Hydru DIETH představuje čtenářům Sparku v obsáhlém exkluzivním rozhovoru, v němž Zdeňku Pospíšilovi neodmítl zodpovědět zásadní otázky tykající se jeho kontroverzního odchodu z MEGADETH. Tolik telegraficky. Doufám, že vám na červnový Spark bude svítit slunce a nebudete si muset na písmenka svítit baterkou pod zataženými mraky. Uvidíme se na festivalech.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace