Nový Spark
venku od 1. listopadu
Zakladatel W.A.S.P. Chris Holmes přijede už za pár dní

Zakladatel W.A.S.P. Chris Holmes přijede už za pár dní

Opravdový rock´n´rollový svátek byl vyhlášen na pátek 10.května do kolínského Městského společenského domu. Po 4 letech se českému metalovému publiku vrací rockový divočák Chris Holmes, zakládající člen legendární americké formace W.A.S.P., tentokrát se svou novou drsnou smečkou MEAN MEN.

A aby toho nebylo málo, tak celý večer otevřou tuzemské metalové party METALCRAFT a ROXOR. Chris Holmes je jednou z nejvýraznějších postav rockové losangeleské scény 80. a 90. let a pravým představitelem nezkrotného divokého života rockové hvězdy.

Zlomem v kariéře se však stává seznámení s dalším podobným týpkem, křiklounem s indiánskými kořeny Blackie Lawlessem. Spolu s ním a dalším kamarádem z mokré čtvrti – Randy Piperem, zakládají kultovní formaci W.A.S.P., později známou po celém světě.

V kapele působí v letech 1983 až 1990, kdy vyvrcholí spory způsobené částečně ponorkovou nemocí, setkání několika eg a v neposlední řadě závislostmi všeho druhu. Před tím však stíhají vydat čtyři skvělá alba: eponymní debut, "The Last Command", "Inside The Electric Circus" a "The Headless Children".


Velký ohlas také způsobilo jeho vystoupení v kultovním dokumentárním filmu: „The Decline Of Western Civilization Part II: The Metal Years". Jeho totálně opilé interview, které se prolíná celým filmem, v bazénu na nafukovacím křesle a v obklopení lahví s vodkou se stalo doslova legendou. Film sám pojednává o životním stylu heavy metalových hvězd konce 80.let, ale Chrisův přínos tomuto snímku zcela zastíní i hvězdy typu KISS, Ozzy Osbourna, MEGADETH nebo třeba Alice Coopera.

Po odchodu z W.A.S.P. se pár let užívá život rock´n´rollové hvězdy se vším všudy, třeba i krátkým manželstvím na začátku 90-tých let s kytaristkou a zpěvačkou Litou Ford. Hodně fanoušků však potěší když v roce 1996 utichnou spory a Chris se vrací do své původní kapely, kde setrvá až do roku 2001, kdy se zdá, že odchází nadobro. Podílí se však na dalších skvělých albech – "Kill, Fuck, Die, Helldorado" a stihne ještě nahrát kytary k desce "Unholy Terror". Právě písně legendy nebudou chybět ani na jeho nadcházejícím koncertě v ČR.

Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace