Nový Spark
venku od 2. října
Zakladatel W.A.S.P. Chris Holmes přijede už za pár dní

Zakladatel W.A.S.P. Chris Holmes přijede už za pár dní

Opravdový rock´n´rollový svátek byl vyhlášen na pátek 10.května do kolínského Městského společenského domu. Po 4 letech se českému metalovému publiku vrací rockový divočák Chris Holmes, zakládající člen legendární americké formace W.A.S.P., tentokrát se svou novou drsnou smečkou MEAN MEN.

A aby toho nebylo málo, tak celý večer otevřou tuzemské metalové party METALCRAFT a ROXOR. Chris Holmes je jednou z nejvýraznějších postav rockové losangeleské scény 80. a 90. let a pravým představitelem nezkrotného divokého života rockové hvězdy.

Zlomem v kariéře se však stává seznámení s dalším podobným týpkem, křiklounem s indiánskými kořeny Blackie Lawlessem. Spolu s ním a dalším kamarádem z mokré čtvrti – Randy Piperem, zakládají kultovní formaci W.A.S.P., později známou po celém světě.

V kapele působí v letech 1983 až 1990, kdy vyvrcholí spory způsobené částečně ponorkovou nemocí, setkání několika eg a v neposlední řadě závislostmi všeho druhu. Před tím však stíhají vydat čtyři skvělá alba: eponymní debut, "The Last Command", "Inside The Electric Circus" a "The Headless Children".


Velký ohlas také způsobilo jeho vystoupení v kultovním dokumentárním filmu: „The Decline Of Western Civilization Part II: The Metal Years". Jeho totálně opilé interview, které se prolíná celým filmem, v bazénu na nafukovacím křesle a v obklopení lahví s vodkou se stalo doslova legendou. Film sám pojednává o životním stylu heavy metalových hvězd konce 80.let, ale Chrisův přínos tomuto snímku zcela zastíní i hvězdy typu KISS, Ozzy Osbourna, MEGADETH nebo třeba Alice Coopera.

Po odchodu z W.A.S.P. se pár let užívá život rock´n´rollové hvězdy se vším všudy, třeba i krátkým manželstvím na začátku 90-tých let s kytaristkou a zpěvačkou Litou Ford. Hodně fanoušků však potěší když v roce 1996 utichnou spory a Chris se vrací do své původní kapely, kde setrvá až do roku 2001, kdy se zdá, že odchází nadobro. Podílí se však na dalších skvělých albech – "Kill, Fuck, Die, Helldorado" a stihne ještě nahrát kytary k desce "Unholy Terror". Právě písně legendy nebudou chybět ani na jeho nadcházejícím koncertě v ČR.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace