Nový Spark
venku od 1. června
Zemřel kytarista Sean Blosl, zakladatel SANCTUARY

Zemřel kytarista Sean Blosl, zakladatel SANCTUARY

Ve věku 58 let zemřel Sean Blosl, bývalý kytarista progmetalových SANCTUARY. Už 26. srpna se stal obětí tragické autonehody, až v závěru roku však o jeho smrti informoval druhý kytarista kapely a jeho bratranec Lenny Rutledge.

„Bojoval jsem s tím, jestli tuhle zprávu vůbec zveřejňovat. Nelíbí se mi, když se o úmrtích informuje na sociálních sítích, ale uvědomuju si, že přestože jde o soukromou rodinnou záležitost, Sean byl také důležitou součástí seattleské hudební scény,“ začal Rudlege, který s Bloslem kapelu zakládal už v roce 1983.

SANCTUARY na Sparkshopu

„Sean byl můj bratranec, ale byli jsme spíš jako bratři. Jako kluci jsme měli hudební sen, který se stal realitou. Bez Seana po boku, nevím, jestli bych tuhle cestu dokázal podniknout. Je nesmírně těžké shrnout jeden celý život plný lásky, vzpomínek a společných zážitků, ale vždy si budu Seana pamatovat jako svou inspiraci a učitele. Odpočívej v pokoji, brácho, uvidíme se na druhé straně.“

Blosl se SANCTUARY nahrál první dvě zásadní alba „Refuge Denied“ (1988) a „Into the Mirror Black“ (1990). Během turné k druhému jmenovanému kapelu opustil a byl nahrazen Jeffem Loomisem. Po rozpadu SANCTUARY v roce 1992 Loomis, zpěvák Warrel Dane a baskytarista Jim Sheppard založili NEVERMORE…

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
02.07. DWARVES
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
A co FAKKER!?
logo