Nový Spark
venku od 1. června
APOCALYPTICA nahrála překvapivou verzi známého „Letu čmeláka“

APOCALYPTICA nahrála překvapivou verzi známého „Letu čmeláka“

O tom, že APOCALYPTICA se po letech opět vrhá na klasiku, jsme už před pár měsíci psali. Nyní oficiálně vychází třískladbové EP „Metal Classic, Classic Metal“ a na něm kromě už dříve zveřejněného „Bolera“ a Beethovenovy „Páté“ také „Flight of the Bumblebees“. Tedy známý „Let čmeláka“ ruského skladatele Nikolaje Rimského Korsakova, který metalové obci už před lety představil například Joey DeMaio z MANOWAR.

APOCALYPTICA na Sparkshopu

„Je to jedna z nejznámějších virtuózních skladeb. Sám jsem ji hrál nesčetněkrát a vždy jsem se snažil o co největší rychlost. Tentokrát jsem si ale řekl, že by mohlo být cool udělat ji tvrdou a syrovou, v podstatě nejpomalejší a nejdoomovější verzi, jaká kdy byla nahrána. Je fascinující, jak proměnlivě můžou hudební struktury fungovat. Tenhle čmelák je pořádně velký a naštvaný, ale letí s šibalským úsměvem ve tváři,“ říká ke svému tvůrčímu záměru Perttu Kivilaakso.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
30.07. DEPECHE MODE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace