Nový Spark
venku od 2. května
APOCALYPTICA nahrála překvapivou verzi známého „Letu čmeláka“

APOCALYPTICA nahrála překvapivou verzi známého „Letu čmeláka“

O tom, že APOCALYPTICA se po letech opět vrhá na klasiku, jsme už před pár měsíci psali. Nyní oficiálně vychází třískladbové EP „Metal Classic, Classic Metal“ a na něm kromě už dříve zveřejněného „Bolera“ a Beethovenovy „Páté“ také „Flight of the Bumblebees“. Tedy známý „Let čmeláka“ ruského skladatele Nikolaje Rimského Korsakova, který metalové obci už před lety představil například Joey DeMaio z MANOWAR.

APOCALYPTICA na Sparkshopu

„Je to jedna z nejznámějších virtuózních skladeb. Sám jsem ji hrál nesčetněkrát a vždy jsem se snažil o co největší rychlost. Tentokrát jsem si ale řekl, že by mohlo být cool udělat ji tvrdou a syrovou, v podstatě nejpomalejší a nejdoomovější verzi, jaká kdy byla nahrána. Je fascinující, jak proměnlivě můžou hudební struktury fungovat. Tenhle čmelák je pořádně velký a naštvaný, ale letí s šibalským úsměvem ve tváři,“ říká ke svému tvůrčímu záměru Perttu Kivilaakso.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace