Nový Spark
venku od 3. června
Bubeník Waltteri Väyrynen opustil PARADISE LOST a přidal se k OPETH

Bubeník Waltteri Väyrynen opustil PARADISE LOST a přidal se k OPETH

Zajímavou kariérní změnu udělal mladý finský bubeník Waltteri Väyrynen. Před pár dny učinil prohlášení, že odchází od britských mistrů gothic metalu PARADISE LOST, dnes je již jeden ze členů švédských OPETH.

Desky i skvělý merch OPETH k dostání na Sparkshopu

Waltteri byl bubeníkem PARADISE LOST od roku 2015. Kapelu neopustil kvůli žádným sporům, což dal najevo ve svém prohlášení: „Je třeba zdůraznit, že v mém rozhodnutí nehraje žádnou roli jakákoli špatná krev nebo drama mezi mnou a kluky v kapele. Navždy je budu považovat za své přátele a všichni mi budou moc chybět.“ Samotná kapela mu také popřála vše nejlepší do dalších let. Novým bubeníkem se stal Guido Montanarini, známý z anglické deathmetalové skupiny STRIGOI.

Záhy po Waltteriho prohlášení o odchodu z britské kapely přišlo oznámení od švédských progresivních deathmetalistů OPETH, že Väyrynen nahradí bubeníka Samiho Karppinena, který byl od podzimu 2021 dočasnou náhradou za Martina „Axe“ Axenrota. Živý debut s novou kapelou Väyrynen odehraje 14. září v estonském Tallinu.

„Zrovna jsme měli pár prvních zkoušek s Waltem a šlo to neuvěřitelně dobře! Všichni jsme byli hodně nervózní, ale Waltteri to totálně zabil! Byl perfektní. Prošli jsme 16 skladeb od začátku do konce a nic nebylo potřeba opravovat. Byl jsem ohromen, stejně jako zbytek kapely. Ten kluk má všechno, co potřebujeme, opravdu,“ vyjádřil se pochvalně frontman OPETH Mikael Åkerfeld.

Zajímavostí je, že Waltteri Väyrynen byl dříve členem BODOM AFTER MIDNIGHT, kapely Alexiho Laiha, která vznikla po rozpadu CHILDREN OF BODOM.

OPETH se 19. září ukáží v pražském Fóru Karlín. Vstupenky stále k dispozici v síti Ticketmaster.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace