Nový Spark
venku od 1. července
CITRON natáčel nový klip uprostřed trosek, plamenů a supů

CITRON natáčel nový klip uprostřed trosek, plamenů a supů

Česká heavy legenda CITRON natáčela nový klip v troskách vítkovické Aglomerace společně s živým supem a šlehajícími plameny. Video pořídila kapela ke skladbě "Supi se slétají". CITRON tak znovu připomíná svou úspěšnou poslední řadovku "Rebelii rebelů".

Bylo to přání hlavně kapelníka Radima Pařízka, který myšlenku na natočení klipu k písničce "Supi se slétají" nosil v hlavě už dlouho. Ke skladbě má totiž osobitý vztah. „Pravda je taková, že písnička a její motiv mě napadl na pohřbu našeho bývalého zpěváka Standy Hranického. Proto ji vnímám tak mimořádně," upřesňuje Pařízek.

Sám si vyhlédl i lokalitu pro natáčení - Aglomeraci Vítkovice. Zde se v současnosti probíhají demoliční práce a ocelová torza budov nabízí jedinečné filmové „kulisy". „Měli jsme jednu z posledních šancí pro natáčení. Brzy nebude po objektech ani památky. Chtěl bych tímto poděkovat i generálnímu řediteli Vítkovice holding Janu Světlíkovi, že nám natáčení umožnil," doplňuje Radim.


Natáčení ozvláštnil také živý sup bělohlavý, který v několika záběrech trhá maso na kusy. Sup byl obsazen na přání řežiséra klipu Davida Havleny. „Je to poprvé, co jsem při natáčení pracoval s živým zvířetem. Calimera, tak se sup jmenoval, byl opravdu majestátní, dravý a poslušný. Tedy až na jednu výjimku, kdy Radim bicími supa omylem vyplašil a on se pak vznesl a udělal krásné kolečko nad celou Aglomerací. Byl to úžasný pohled. Nicméně pak se nechal poslušně chytit," popisuje menší dobrodružství Havlena.

Role supů byly ztvárněny také umělecky v podání dvou mladých hereček, jejichž podobu zpracovala filmová maskérka Jana Hámová. Ta se postarala i o kostým a líčení zpěváka Ládi Křížka. Scénu doplnila ještě sestava plamenů a kouřových efektů, které navodily jedinečnou atmosféru během večerních záběrů. Klip vydá kapela na konci září.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace