Nový Spark
venku od 1. prosince
CITRON natáčel nový klip uprostřed trosek, plamenů a supů

CITRON natáčel nový klip uprostřed trosek, plamenů a supů

Česká heavy legenda CITRON natáčela nový klip v troskách vítkovické Aglomerace společně s živým supem a šlehajícími plameny. Video pořídila kapela ke skladbě "Supi se slétají". CITRON tak znovu připomíná svou úspěšnou poslední řadovku "Rebelii rebelů".

Bylo to přání hlavně kapelníka Radima Pařízka, který myšlenku na natočení klipu k písničce "Supi se slétají" nosil v hlavě už dlouho. Ke skladbě má totiž osobitý vztah. „Pravda je taková, že písnička a její motiv mě napadl na pohřbu našeho bývalého zpěváka Standy Hranického. Proto ji vnímám tak mimořádně," upřesňuje Pařízek.

Sám si vyhlédl i lokalitu pro natáčení - Aglomeraci Vítkovice. Zde se v současnosti probíhají demoliční práce a ocelová torza budov nabízí jedinečné filmové „kulisy". „Měli jsme jednu z posledních šancí pro natáčení. Brzy nebude po objektech ani památky. Chtěl bych tímto poděkovat i generálnímu řediteli Vítkovice holding Janu Světlíkovi, že nám natáčení umožnil," doplňuje Radim.


Natáčení ozvláštnil také živý sup bělohlavý, který v několika záběrech trhá maso na kusy. Sup byl obsazen na přání řežiséra klipu Davida Havleny. „Je to poprvé, co jsem při natáčení pracoval s živým zvířetem. Calimera, tak se sup jmenoval, byl opravdu majestátní, dravý a poslušný. Tedy až na jednu výjimku, kdy Radim bicími supa omylem vyplašil a on se pak vznesl a udělal krásné kolečko nad celou Aglomerací. Byl to úžasný pohled. Nicméně pak se nechal poslušně chytit," popisuje menší dobrodružství Havlena.

Role supů byly ztvárněny také umělecky v podání dvou mladých hereček, jejichž podobu zpracovala filmová maskérka Jana Hámová. Ta se postarala i o kostým a líčení zpěváka Ládi Křížka. Scénu doplnila ještě sestava plamenů a kouřových efektů, které navodily jedinečnou atmosféru během večerních záběrů. Klip vydá kapela na konci září.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
07.12. PRODIGY
08.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
08.12. HARLEJ
09.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
09.12. HARLEJ
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace