Nový Spark
venku od 2. května
DECAPITATED vydali první prohlášení po zatčení a podpořil je Nergal z BEHEMOTH

DECAPITATED vydali první prohlášení po zatčení a podpořil je Nergal z BEHEMOTH

Polští death metalisté DECAPITATED poprvé od svého zatčení oficiálně popřeli veškerá obvinění z údajného únosu a skupinového znásilnění fanynky. Nově je podpořil jejich polský kolega Adam Darski alias Nergal z BEHEMOTH.

Všichni členové DECAPITATED byli zatčeni 8. září v kalifornské Santa Carle. Na krku mají obvinění z únosu a skupinového znásilnění fanynky po jejich koncertě ve washingtonském Spokane ze 31. srpna. Od zatčení byli veškeré jejich online aktivity pozastaveny. Dokonce byli nuceni i na čas skrýt své profily kvůli hanlivým a vulgárním komentářům od ostatních uživatelů.

Ve čtvrtek 14. září pak byly jejich online aktivity obnoveny a polská skupina na Facebook vyvěsila status, ve kterém rázně popírá veškeré obvinění: „Nejsme sice dokonalé lidské bytosti, ale rozhodně nejsme únosci, znásilňovatelé, nebo kriminálníci. Důrazně odmítáme veškerá obvinění, která proti nám v poslední době vyvstala. Žádáme každého, aby se zdržel ukvapených závěrů, než proběhne soudní líčení a padne konečný rozsudek. Máme víru v tento proces.“


DECAPITATED dále oznámili, že v důsledku okolností byli nuceni zrušit všechny své naplánované koncerty, než se celá kauza vyřeší. Nadále zůstávají ve vězení v Los Angeles a čekají, až budou deportováni do Spokane, kde se bude konat soud. Členové skupiny ve statusu dále uvedli, že jejich předchozí výpovědi z uniklé policejní zprávy, které si výrazně protiřečily, poskytli policistům ještě před tím, než byli zatčení. V té době ještě údajně nevěděli, že proti nim již bylo vzneseno obvinění.

Na sociálních sítích se za DECAPITATED postavil jejich polský kolega Nergal z BEHEMOTH. Připustil sice, že pokud by se prokázala jejich vina, tak by měli dostat po zásluze velký trest, ale také následně prohlásil, že osobně všechny členy kapely zná a nemůže věřit tomu, že by byli něčeho takového schopní. Darski připomněl i své zatčení v Rusku, kde ve vězení neprávem strávil jednu dlouhou noc. Všechny ostatní žádá, aby se neukvapovali, než začnou někoho druhého vinit z toho, co ten dotyčný možná ani neudělal. Celý status Adam uzavřel tím, že hluboce doufá v pozitivní konec případu pro skupinu a v poklidný návrat jejich členů domů do Polska.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace