Nový Spark
venku od 30. srpna
DECAPITATED vydali první prohlášení po zatčení a podpořil je Nergal z BEHEMOTH

DECAPITATED vydali první prohlášení po zatčení a podpořil je Nergal z BEHEMOTH

Polští death metalisté DECAPITATED poprvé od svého zatčení oficiálně popřeli veškerá obvinění z údajného únosu a skupinového znásilnění fanynky. Nově je podpořil jejich polský kolega Adam Darski alias Nergal z BEHEMOTH.

Všichni členové DECAPITATED byli zatčeni 8. září v kalifornské Santa Carle. Na krku mají obvinění z únosu a skupinového znásilnění fanynky po jejich koncertě ve washingtonském Spokane ze 31. srpna. Od zatčení byli veškeré jejich online aktivity pozastaveny. Dokonce byli nuceni i na čas skrýt své profily kvůli hanlivým a vulgárním komentářům od ostatních uživatelů.

Ve čtvrtek 14. září pak byly jejich online aktivity obnoveny a polská skupina na Facebook vyvěsila status, ve kterém rázně popírá veškeré obvinění: „Nejsme sice dokonalé lidské bytosti, ale rozhodně nejsme únosci, znásilňovatelé, nebo kriminálníci. Důrazně odmítáme veškerá obvinění, která proti nám v poslední době vyvstala. Žádáme každého, aby se zdržel ukvapených závěrů, než proběhne soudní líčení a padne konečný rozsudek. Máme víru v tento proces.“


DECAPITATED dále oznámili, že v důsledku okolností byli nuceni zrušit všechny své naplánované koncerty, než se celá kauza vyřeší. Nadále zůstávají ve vězení v Los Angeles a čekají, až budou deportováni do Spokane, kde se bude konat soud. Členové skupiny ve statusu dále uvedli, že jejich předchozí výpovědi z uniklé policejní zprávy, které si výrazně protiřečily, poskytli policistům ještě před tím, než byli zatčení. V té době ještě údajně nevěděli, že proti nim již bylo vzneseno obvinění.

Na sociálních sítích se za DECAPITATED postavil jejich polský kolega Nergal z BEHEMOTH. Připustil sice, že pokud by se prokázala jejich vina, tak by měli dostat po zásluze velký trest, ale také následně prohlásil, že osobně všechny členy kapely zná a nemůže věřit tomu, že by byli něčeho takového schopní. Darski připomněl i své zatčení v Rusku, kde ve vězení neprávem strávil jednu dlouhou noc. Všechny ostatní žádá, aby se neukvapovali, než začnou někoho druhého vinit z toho, co ten dotyčný možná ani neudělal. Celý status Adam uzavřel tím, že hluboce doufá v pozitivní konec případu pro skupinu a v poklidný návrat jejich členů domů do Polska.

Nový Spark
venku od 30. srpna
Kalendář akcí
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
25.09. Magic sword
28.09. Protector, Lahar, Mörkhimmel
01.10. Paul Gilbert
02.10. Protector, Denet
02.10. Airbourne
A co FAKKER!?