Nový Spark
venku od 3. června
Dejte šanci zvířatům – benefiční HC akce na Smíchově

Dejte šanci zvířatům – benefiční HC akce na Smíchově

Pod taktovkou Bestie Production a díky finanční dotaci Spark Rock Magazínu se poslední červnový čtvrtek, 29. 6., odehrál v Underdogs´ benefiční koncert „Dejte Šanci Zvířatům“. Ten měl za cíl podpořit liberecké sdružení Šance zvířatům, které se zabývá (nejen) ochranou opuštěných a týraných zvířat. Večer se nesl ve znamení hardcoru a thrash metalu v podání vycházejících hvězd české undergroundové scény.

Příjemně zaplněný Underdogs´ v pražské Eternii dostávají do varu znojemští THRASHSURF. Již od prvních thrashujících riffů je posluchačům zřejmé, že se Moraváci chystají na pořádnou jízdu. Hudebníci nezapřou své punkové kořeny a HC/metalem načichlé skladby sypou do přítomných s pořádnou dávkou drzosti. THRASHSURF se nebojí do své tvorby přidat ani melodii, a tak se přítomní fanoušci dočkají i poctivé dávky kvalitního skatepunku.

MULLETHEAD naskakují na rozjetou mašinu svou vlastní vizí HC a pod pódiem i na něm se začíná pořádně přitápět. Pelhřimovská úderka rozdává energii na všechny strany a tak svižně zahraný hardcore starého střihu se v dnešní době jen tak nevidí. Muzikanti perfektně zvládají prezentaci na pódiu a jejich nasazení je až omračující. Krátké, ale přesto silně vyznívající písně přeměňují Underdogs´ v pořádný kotel zmítajících se těl a hrozících pěstí. Výživná podívaná!

BRAINDEAD uzavírají line-up a jejich crossover thrash rozrezonuje bývalé prostory Českých drah s brutalitou sobě vlastní. Hned od prvních tónů se do pohybu dává masa mosherů a vstup do prostoru pod stagí je pouze na vlastní nebezpečí. Rodáci z Jičína dokazují, že právem patří mezi současnou špičku thrashové české scény a hrdě se řadí mezi taková jména, jako jsou KAAR, COLDBLOODED FISH či EXORCIZPHOBIA. Profesionálně postavené skladby postrádající hluchá místa přesně ví, kdy se zhoupnout do corových poloh, a kdy naopak přidat thrashových kytar. Lahůdkou je cover verze „Fight For Your Right“ od BEASTIE BOYS, jež v přítomném okamžiku vyvolává rouhačské myšlenky, že je ve skutečnosti lepší než originál. BRAINDEAD své vydařené vystoupení uzavírají hitovkou „Mindtamer“ a nejedny nohy se rázem objeví ve vzduchu. Benefiční večer plný nadějných mladých kapel, o kterých určitě neslyšíme naposledy, končí a v horkém vzduchu klubu zůstává viset dobrá nálada z koncertu, který měl nejen pobavit, ale i pomoci potřebným. Díky Spark Rock Magazínu, který poskytl organizátorům z Bestie Production finanční prostředky k zaplacení výdajů spojených s koncertem, lze nyní předat spolku Dejte Šanci Zvířatům úžasných 4020 Kč. A pro takové věci má cenu žít!Text: Jan Herc
Foto: Pepa Krejčí

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace