Nový Spark
venku od 1. března
Desky pro čtyřicátníky aneb 5 albových tipů minulého týdne

Desky pro čtyřicátníky aneb 5 albových tipů minulého týdne

IMPERIUM DEKADENZ – „Into Sorrow Evermore“
Na rozdíl od severských soukmenovců drtících mrazivý black zve duo ze Schwarzwaldu „na veskrze půvabnou výpravu zelenými dunami německého jihozápadního pohoří někdy během letního slunovratu“ a jeho hudba „skýtá cosi pozitivního“. A přinejmenším Ondra Šmilauer to v lednovém Sparku kvituje pěti hvězdami!


KATATONIA – „Sky Void of Stars“
Stálice potemnělého melancholického metalu, která svůj styl poslední roky výrazně nemění, ale která si zároveň udržuje vysokou kvalitativní laťku. Je to jistota, od které víte, co čekat, a je jen na vás, jestli vám takový přístup vyhovuje či ne, jak píše Martin Čermák, který album recenzuje v lednovém Sparku.


MÅNESKIN – „Rush!“
Italská rocková senzace, na kterou někteří zatvrzelejší rockoví fandové nahlížejí s opovržením pro její účast v Eurovizi, se zkraje roku hlásí se třetím studiovým albem. A co teprve, jestli za pár dní vyhraje cenu Grammy pro Best New Artist čili jakési skokany roku…?


RIVERSIDE – „ID.Entity“
V lednovém Sparku čtvrté nejlépe hodnocené album, s pěti hvězdami od hlavní hodnotitelky Zlatiny. Klávesová deska pro čtyřicátníky, pro níž jsou texty stejně důležité jako komplexní aranže Mariusze Dudy a jeho spoluhráčů z nejúspěšnější progrockové polské kapely posledních let.


THE MURDER CAPITAL – „Gigi´s Recovery“
Druhé album irských post-punkerů opěvované (nejen) britskými médii coby raný kandidát na Album roku. Tohle je přesně ta muzika, jakou mají (nejen) na ostrovech rádi! S inspiracemi vysledovatelnými k JOY DIVISION, RADIOHEAD, ale třeba i k Nicku Caveovi.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
18.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
19.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
20.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace