Nový Spark
venku od 2. května
DIMMU BORGIR: Ať je bolest tvým pravým lékem

DIMMU BORGIR: Ať je bolest tvým pravým lékem

Osm let pro fanoušky znamená dlouhou dobu. Avšak v životě kapely můžeš osm let znamenat čas, který její členové potřebovali věnovat sami sobě. Nabrat nový dech a novou sílu. DIMMU BORGIR povstávají na titulce květnového Sparku.

„Deskou ‚Eonian‘ vlastně skládáme hold historii DIMMU BORGIR a v podstatě celé historii black metalu,“ začíná povídání o „Eonian“ rozvážně frontamn Shagrath. Po něm přebírá štafetu kytarista Silenoz a detailně popisuje filozofickou koncepci pojetí času, kterou se DIMMU na „Eonian“ zaobírají. Čas neexistuje, ale lidé mají tendenci se k němu stále upírat, vysvětluje. Titulní článek je vskutku přemýšlivé čtení.


Mají talent, mají energii, mají kreativitu a hrají výbornou hudbu – proč se z nich ještě nestali megahvězdy? Urazili snad metalové bohy? Složitou otázku o statusu Italů LACUNA COIL si pokládá Robert Čapek v Galerii Titánů.

AMORPHIS nahráli album měsíce. „Queen Of Time“ je posunuje na pomyslný umělecký vrchol, a kromě recenzí si s nimi David Havlena pokecal přímo v Helsinkách. A odchytil i zvukového čaroděje Jense Bogrena, který tvoří klíčovou složku úspěchu AMORPHIS.

Hudba spojuje lidstvo snad jako nic jiného světě. Kytarový hrdina Alex Skolnick složil poctu světové muzice a jejímu poselství humanity v unikátním projektu PLANETARY COALITION. Pod taktovkou jeho kytary dalo dohromady 26 muzikantů z pěti kontinentů album, ke kterému se lze znovu a znovu vracet. Čtyři strany o Alexovi, jak jej možná neznáte.

S dalších rozhovorů nabízíme PRIMORDIAL, kteří se kvalifikovali i na plakát. Dále pak AT THE GATES, kteří po reunionu v roce 2007 nabírají konečně hybnost. Tvůrce metalových hymen MANOWAR, Ross The Boss, je postavou dalšího rozhovoru. A samozřejmě jsme nezapomněli ani na OVERKILL, LORDI či domácí SILENT STREM OF GODLESS ELEGY, jejichž novinka „Smutnice“ se dostala v bodování pěkně vysoko.

Zakk Wylde poslal Deep Look Inside na pána, stejně jako Ivan Mládek, který exkluzivním rozhovorem doplňuje podrobný popis událostí 2. dubna v O2 aréně. Své dojmy z METALLIKY sděluje sám šéfredaktor.Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
11.07. MASTERS OF ROCK
29.07. SCORPIONS
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
10.08. PIXIES
15.08. ROCK CASTLE
03.10. VOYAGER
12.10. KISSIN'DYNAMITE
24.10. WITHIN TEMPTATION
25.10. ARCH ENEMY, IN FLAMES
26.10. POWERWOLF, HAMMERFALL, WIND ROSE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace