Nový Spark
venku od 3. června
Extrémnější než metal aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Extrémnější než metal aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

DIAMANDA GALÁS – „Broken Gargoyles“

Jestli jste někdy dumali nad tím, proč Diamandě Galás vyjadřuje obdiv tolik muzikantů z extrémní metalové scény, aniž byste kdy přišli do styku s její tvorbou, je nové album „Broken Gargoyles“ ideální příležitostí to zjistit. „Podle mě se žádná metalová kapela nedokáže přiblížit extremitě Diamandy Galás,“ říká Nergal z BEHEMOTH. „Broken Gargoyles“ je směsicí dronu, ambientu, soundtracku, avantgardy, zvuku hniloby, pekla a projevů převtěleného démonického Hitlera. V podání dámy, která právě dnes, 29. srpna 2022, slaví 67. narozeniny.

LONG DISTANCE CALLING – „Eraser“

Zatímco Diamanda Galás rozšiřuje obzory a možnosti toho, čeho všeho lze dosáhnout a jaké pocity vyvolat pouhým hlasem, němečtí post-rockeři LONG DISTANCE CALLING si povětšinou vystačí zcela beze slov. Přesto má jejich sdělení tíhu nejen instrumentální, ale i tematickou, danou konceptem, v rámci něhož je každá ze skladeb věnovaná jednomu z ohrožených zvířecích druhů. A jestliže je závěrečná titulní skladba věnována nám, lidem, světové dění posledních měsíců jen zvýrazňuje, jak vizionářská tahle kapela je.

MACHINE HEAD – „Of Kingdom and Crown“

MACHINE HEAD s novým albem „Of Kingdom and Crown“ v srpnovém Sparku obsadili mezi hodnocenými alby top pozici a máte-li už v rukou číslo zářijové, můžete si o něm vše podstatné přečíst na čtyřech stránkách rozhovoru s rozmluveným Robbem Flynnem. Vašek Tesař, který je za něj zodpovědný, a který do srpnového vydání přispěl minirecenzí píše, že po kontroverzním „Catharsis“ ani novinka ortodoxní thrashery určitě neobměkčí, ale zkuste zapomenout na staré časy. Dáte-li skladbám prostor vyrůst, stane se poslech desáté studiovky MACHINE HEAD výjimečným zážitkem.

Pořiď nové MACHINE HEAD na Sparkshopu

MUSE – „Will of the People“

„Will of the People“ sice trošku zní jako Mansonova „Beautiful People“ a náznaky industriálního zvuku najdete i ve zbytku alba, přesto se ale britští MUSE stále vzhlížejí víc v QUEEN než v komkoliv jiném. Frontman Matt Bellamy tvrdí, že novinka je „best of albem složeným z nových skladeb“ a recenze v předních světových magazínech mu dávají zapravdu. Dokonce i v jindy přísném NME píší, že jde o jejich „nejlepší album za dlouhou dobu“.

Nové MUSE najdeš na Sparkshopu

SIGH – „Shiki“

„Shiki“ je jedním z těch cizojazyčných slov, které se jen velmi neochotně nechávají přeložit do češtiny a stejně těžko uchopitelná je po většinu kariéry i tvorba japonských SIGH. Mirai Kawašima už přes třicet let manévruje od black metalu až po psychedelický rock a zejména na posledních deskách se všechny jeho vlivy proplétají v hudebním amalgámu, jaký si nespletete. Sentimentální „Čtvero ročních období“ či „Čas zemřít“ není jiné.

Noví SIGH na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace