Nový Spark
venku od 1. června
FOO FIGHTERS ruší po smrti Taylora Hawkinse všechny koncerty

FOO FIGHTERS ruší po smrti Taylora Hawkinse všechny koncerty

Členové FOO FIGHTERS si berou čas na truchlení a emoční zpracování předčasné smrti jejich bubeníka. Ruší všechny koncerty včetně vystoupení na Grammy Awards, kde byli nominování na tři ceny. A co tedy pravděpodobně stálo za úmrtím Taylora Hawkinse?

Tělo padesátiletého muzikanta bylo nalezeno v pátek 25. března v pokoji Four Seasons v Bogotě. V hlavním městě Kolumbie měla kapela vystoupit na festivalu v rámci svého turné po Jižní Americe. Městské záchranné služby přijali v osudný den telefonát od pacienta, který si stěžoval na bolest na hrudi. Do hotelu byla poslána sanitka, pracovníci následně provedli resuscitační manévry, ale vzápětí byl pacient prohlášen za mrtvého.

Oficiální příčina úmrtí zatím stále nebyla zveřejněna. V sobotu ale kolumbijská generální prokuratura vydala předběžnou toxikologickou zprávu, v níž uvedla, že soudní lékaři našli v Hawkinsově těle důkazy o deseti typech látek, včetně opioidů, benzodiazepinů, marihuany a antidepresiv.

Bubeník byl v roce 2001 dva týdny v kómatu kvůli předávkování tvrdými drogami. V rozhovorech nikdy doopravdy neřekl, že by úplně přestal. „S tvrdými drogami žádný šťastný konec neexistuje. V tomto ohledu nerad komentuji, jak teď žiju svůj život. Mám systém, který mi vyhovuje,“ prohlásil Taylor v roce 2018.

Hawkinsovo tělo bylo v úterý 29. března převezeno z Kolumbie do Spojených států. Ostatní členové kapely opustili zemi den po ohlášení úmrtí jejich spoluhráče a blízkého přítele.

Nyní kapela zveřejnila oficiální prohlášení: FOO FIGHTERS s hlubokým zármutkem potvrzují zrušení všech nadcházejících termínů turné z důvodu ochromující ztráty našeho bratra Taylora Hawkinse. Velmi nás mrzí, že se neuvidíme, jak jsme plánovali. Místo toho využijme tento čas k truchlení a hojení ran. Obejměme své nejbližší a važme si hudby a vzpomínek, které jsme společně vytvořili. S láskou, FOO FIGHTERS.“

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace