Nový Spark
venku od 1. prosince

FREEDOM CALL - posila z Německa pro festival Ostrava v plamenech 2015!

Ostrava v plamenech pokračuje s představováním kapel na sobotu 1. srpna 2015! Máme obrovskou radost, že se nám podařilo získat slavné představitele power metalu - FREEDOM CALL z německého Norimberku!

Skupina FREEDOM CALL vznikla v roce 1998. U jejího zrodu stál zpěvák Chris Bay a bubeník Daniel Zimmermann, který je známý svým působením také v Gamma Ray. Partu doplnil ještě baskytarista Ilker Ersin a kytarista Sascha Gerstner. Svou prvotinu "Stairway To Fairyland" vydává skupina rok po svém vzniku a o jejich kvalitách vypovídá jak velký zájem o album, tak i druhé místo v kategorii "Objev roku 1999" časopisu Rock Hard. Ještě téhož roku skupina zahrála na několika festivalech a vydala mini LP "Taragon".


Následující rok vydávají druhé album s názvem "Crystal Empire", které bylo opět fanoušky přijato velmi vřele. Na začátku roku 2001 vyrážejí na turné s Hammerfall a Virgin Steele a v průběhu roku odehrají celkem 40 koncertů po celé Evropě. V tomto roce odchází kytarista Sascha Gerstner do Helloween, kde hraje dodnes a nahrazuje jej rodák ze Švýcarské Basileje Cédric "Cede" Dupont.

V roce 2002 vychází již jejich třetí album "Eternity". Skupina se opět vydává na turné, tentokrát s "Blind Guardian". Na konci roku skupina pokračuje ve svém vlastním turné s názvem "Eternal World Tour". V roce 2003 odehrají další koncerty po Evropě, a opět je o ně velký zájem. V tomto roce se ke skupině přidává na několika vystoupeních klávesák Nils Neumann, nakonec se stává plnohodnotným členem kapely.

FREEDOM CALL vydávají v roce 2004 koncertní album "Live Invasion" jako předchůdce a naladění na další nahrávku pro rok 2005, a to album "The Circle Of Life". Toto album však znamenalo konec v kapele pro kytaristu Ceda Duponta, který se vzhledem k nedostatku času rozhodl působit pouze ve skupině SYMPHORCE. Další album "Dimensions" vyšlo v roce 2007, následováno bylo počiny "Legend of the Shadowking" 2010 a "Land of Crimson Dawn" z roku 2012.

Nejnovějším dílem FREEDOM CALL je letošní dílo "Beyond" plné velmi silných skladeb v čele s hitem "Union of the Strong", který se ihned stal hymnusem metalových fanoušku po celém světě.

Vstupenky jsou v prodeji za 590 korun pouze do konce února 2015. K dostání jsou na webu www.ostravavplamenech.cz , a také v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace