Nový Spark
venku od 2. října

FREEDOM CALL - posila z Německa pro festival Ostrava v plamenech 2015!

Ostrava v plamenech pokračuje s představováním kapel na sobotu 1. srpna 2015! Máme obrovskou radost, že se nám podařilo získat slavné představitele power metalu - FREEDOM CALL z německého Norimberku!

Skupina FREEDOM CALL vznikla v roce 1998. U jejího zrodu stál zpěvák Chris Bay a bubeník Daniel Zimmermann, který je známý svým působením také v Gamma Ray. Partu doplnil ještě baskytarista Ilker Ersin a kytarista Sascha Gerstner. Svou prvotinu "Stairway To Fairyland" vydává skupina rok po svém vzniku a o jejich kvalitách vypovídá jak velký zájem o album, tak i druhé místo v kategorii "Objev roku 1999" časopisu Rock Hard. Ještě téhož roku skupina zahrála na několika festivalech a vydala mini LP "Taragon".


Následující rok vydávají druhé album s názvem "Crystal Empire", které bylo opět fanoušky přijato velmi vřele. Na začátku roku 2001 vyrážejí na turné s Hammerfall a Virgin Steele a v průběhu roku odehrají celkem 40 koncertů po celé Evropě. V tomto roce odchází kytarista Sascha Gerstner do Helloween, kde hraje dodnes a nahrazuje jej rodák ze Švýcarské Basileje Cédric "Cede" Dupont.

V roce 2002 vychází již jejich třetí album "Eternity". Skupina se opět vydává na turné, tentokrát s "Blind Guardian". Na konci roku skupina pokračuje ve svém vlastním turné s názvem "Eternal World Tour". V roce 2003 odehrají další koncerty po Evropě, a opět je o ně velký zájem. V tomto roce se ke skupině přidává na několika vystoupeních klávesák Nils Neumann, nakonec se stává plnohodnotným členem kapely.

FREEDOM CALL vydávají v roce 2004 koncertní album "Live Invasion" jako předchůdce a naladění na další nahrávku pro rok 2005, a to album "The Circle Of Life". Toto album však znamenalo konec v kapele pro kytaristu Ceda Duponta, který se vzhledem k nedostatku času rozhodl působit pouze ve skupině SYMPHORCE. Další album "Dimensions" vyšlo v roce 2007, následováno bylo počiny "Legend of the Shadowking" 2010 a "Land of Crimson Dawn" z roku 2012.

Nejnovějším dílem FREEDOM CALL je letošní dílo "Beyond" plné velmi silných skladeb v čele s hitem "Union of the Strong", který se ihned stal hymnusem metalových fanoušku po celém světě.

Vstupenky jsou v prodeji za 590 korun pouze do konce února 2015. K dostání jsou na webu www.ostravavplamenech.cz , a také v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace