Nový Spark
venku od 2. května
GAMA BOMB - 14.10.2011, Ostrava, Barrak

GAMA BOMB - 14.10.2011, Ostrava, Barrak

Pátek, po výplatě, na místě, které se sice teď jmenuje jinak, ale myslím si, že když napíšu Tančírna, každému Ostravákovi i dalším obyvatelům severní Moravy se musí rozsvítit. Tedy  ideální stav, ideální rozpoložení, zima ještě za horama (i když už blízko za horama), vlezné dvě kila a ve třetím největším městě ČR přijde na výborné thrashery GAMA BOMB necelých čtyřicet lidí? Nehledě na to, že i když třeba i COZ DEF hráli jen ve dvou a byla to spíše veřejná zkouška, tak by z nich mohlo i něco v klasickém thrash metalu být, zatímco z druhých našinců HELPLESS čiší velká profesionalita a velice dobré prolnutí pomalejšího thrashe a moderního rocku korunované coverem od SEPULTURY. A tedy minimálně druzí jmenovaní si rovněž takový nezájem nezasloužili.

Nemluvě o parťácích na turné GAMA BOMB, Angličanů SWORN AMONGST. Ti živě proti více hard corově znějícím deskám rovněž vytáhli thrashové elementy a nehledě na prázdný prostor, hráli jako o život a myslím si, že třeba i takovému fandovi MACHINE HEAD by se jejich set musel líbit. Tuhle kapelu nezmiňuju náhodou, protože i vzhled a suverénní vystupování zpěváka a kytaristy Liama Liddella mi lehce připomínal Robba Flynna. SWORN AMONGST už své desky dokáží prodat živě na sto pět procent a určitě se mi jejich koncert líbil více než studiovky. I když se kytarista GAMA BOMB Luke Graham tvářil poněkud nešťastně, Severní Irové rovněž nedbali na řídké osazenstvo Barraku a namydlili své krátké ale o to nabušenější thrashové nálety hezky zčerstva bez zbytečných pauz a vykecávání. Pětice má v sobě zakořeněný thrash osmdesátých let, z minulých dob si určitě bere něco z S. O. D. a díky částečnému party přístupu a tím, že se neberou vůbec vážně, mi připomínají TANKARD, z mladších kapel si kluci musí notovat s MUNICIPAL WASTE.

Takoví EVILE jsou proti nim filharmonie, ale přesto má jejich thrash neskutečné grády a kouzlo těch dvou maximálně tříminutovek se vám zaryje okamžitě pod kůži. GAMA BOMB jsou ve svém oboru čím dál lepší, zběsilí tak akorát, aby z toho nebyl bordel a riffy se v tom kalupu nepoztrácely. Ale jinak u nich platí heslo – rychle a ještě rychleji. To však nevadí, protože když máte ve svém středu frontmana jako je Philly Byrne (takový thrash metalový vypravěč historek o zombících a dalších potvorách), dá se i ve velké rychlosti vše ukočírovat a zkrotit. GAMA BOMB mě bavili, výborně se na ně paří, ta energie vás okamžitě strhne. Pokud to bude možné, zase bych na ně s chutí mrknul a doufám, že se u toho nebudu cítit jako na soukromé akci pro pár zvaných. Uvědomuju si, že doba je zlá a hnusná, ale byla by škoda, aby tenhle sympaticky (znovu)rozjetý klubík skončil jen u nějakých akcí s reprodukovanou hudbou a studentských večírků.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?