Nový Spark
venku od 30. dubna
Hellenic Darkness Festival 2013 - 2.3.2013, Praha, Matrix

Hellenic Darkness Festival 2013 - 2.3.2013, Praha, Matrix

ROTTING CHRIST DEAD CONGREGATION RAVENCULT ABSTRACT ESSENCE SECRET OF DARKNESS

This is Sparta!

Stručná zpráva o výsledku sobotního minifestivalu řeckého metalu v pražském klubu Matrix: ROTTING CHRIST – Hellenic Darkness Festival 2013 = 4 – 0. A nebyl to hezký zápas.

 Od bizarních klávesových melodií experimentálních <strong>ABSTRACT ESSENCE</strong> přes nevýrazný black’n’roll <strong>RAVENCULT </strong>po mizernou deathmetalovou hlukovou stěnu <strong>DEAD CONGREGATION</strong>, žádný ze zbylých účinkujících nesahal <strong>ROTTING CHRIST</strong> po kotníky. S čestnou výjimkou dechberoucího outra <strong>DEAD CONGREGATION</strong> – jehož orientální arabesky a spirituální náboj překonaly všechno, co do té doby skupina předvedla. 

 Nejednalo se o nijak pozitivní zjištění. Vědět, čím se budu muset prokousat, než se na scéně konečně objeví ROTTING CHRIST, a všem ukážou, zač je toho loket, přijdu do klubu podstatně později než na avizovaných 19:00. Jako minifestival totiž Hellenic Darkness totálně selhal. Vzhledem k tomu, jak dobří ale ROTTING CHRIST v jeho závěru byli, bych si tuto akci nenechala v žádném případě ujít. Sebevědomí, sehraní a uhrančiví. Na nevelkém pódiu Matrixu totiž není místo pro – slovy kolegy Marka – nabubřelé snůšky titanismu. Jen krev, pot a Satana. Madness? This is Sparta!


Nový Spark
venku od 30. dubna
Kalendář akcí
30.04. NECKBREAKER, GALGE
02.05. CITRON, METALINDA, LORETTA
02.05. JOE BONAMASSA
03.05. CITRON, METALINDA, LORETTA
04.05. THROWN, CRYSTAL LAKE, UNITYTX, GRAPHIC NATURE
04.05. KLONE, KINGCROW
04.05. THE BRIAN JONESTOWN MASSACRE
05.05. VENOM INC., KRISIUN, HATE, ATER
06.05. MICHAL PROKOP, FRAMUS FIVE
07.05. MIRACLE OF SOUND
A co FAKKER!?
logo