Nový Spark
venku od 2. října
JOE PURPLE - "Czech Yo Dr.Ass"

JOE PURPLE - "Czech Yo Dr.Ass"

Lounští Joe Purple letos oznámili zprávu týkající se odchodu svého dosavadního zpěváka Martina Brzdy, která zaskočila spoustu příznivců kapely. Skupina nyní pokračuje dále ve zbývajících třech členech se jménem Joe Purple Experience a zpěvem kytaristy Honzise. Díky této velké změně v uskupení jsem zpracoval recenzi na zatím poslední album kapely z roku 2010 s názvem Czech Yo Dr.Ass, na němž ještě slyšíme hlas Martina Brzdy.

Deska představuje, stejně jako celá tvorba skupiny, barevný a pestrý mix mnoha hudebních žánrů. Již od úvodní „Crockodile“, nesoucí se v duchu klasického rocku s narážkou na Led Zeppelin („…Livin´, lovin´, she´s only woman…“), přes blues-swingovou „Butt Song“, vynikající baladu „Day I Die“, hard rockovou „Joyful Ballad“, až po závěrečnou ve východním stylu oděnou píseň „Mother Russia“ nám dává skupina jasně najevo, kolik stylů je schopna propojit dohromady a vytvořit z nich osobitý celek nabitý humorem, originalitou, atmosférou a propracovaností, jenž dokáže nejen svou rozmanitostí oslovit široké spektrum posluchačů. Mimo hard rocku, swingu, balady a blues zde můžeme navíc zaslechnout například i vlivy jazzu, funku nebo reggae.

Brzdův originální vokální projev, vysoká instrumentální schopnost ostatních hudebníků a cit pro skládání jsou další součástí kouzla těchto rozmanitých, ale přesto dobře srozumitelných a do alba skvěle zapadajících skladeb. Další kouzlo tvorby Joe Purple spočívá ve faktu, že skupina ve svém umění propojování tolika různých podstylů dokáže i přesto dosáhnout mezi svými počiny určité koncepce. Posluchači se zde právě díky tomu nestane, že by mu písně začaly splývat, a ani že by jej svou různorodostí začali přesycovat. Skladby neztrácejí svůj experimentální charakter, ale navzdory tomu jsou dokonale uceleny a společně na albu ukazují typickou a nezaměnitelnou tvář kapely.

Výborné hudební nápady, kombinace spousty žánrů, skvělé hudební výkony, velice osobitý styl muziky. To a mnoho dalšího je součástí této, na české scéně velice originální, desky, která svou výrazností ukazuje, že v hudbě se dají vytvářet pořád nové a zajímavé věci. Pokud prahnete po dalším výjimečném počinu z tuzemské scény, který nabízí pohled do mnoha koutů světa hudby a nechybí mu rocková tvrdost, jistě by Vám neměl tento počin uniknout.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace