Nový Spark
venku od 3. června
JUDAS PRIEST – Síla ohně

JUDAS PRIEST – Síla ohně

JUDAS PRIEST – není snad metalového fanouška, který by tuto anglickou kapelu neznal. JUDAS patří do vybrané společnosti otců zakladatelů žánru zvaného heavy metal a svou tvorbou a image ovlivnili legie metalistů a metalistek. Březnová obálka nemůže patřit nikomu jinému.

Anglická legenda vydává 9. března úctyhodné osmnácté studiové album „Firepower“ a zatím se zdá, že to bude okamžitá klasika žánru. Těžko říct, z celé redakce Sparku slyšel album totiž jen David Havlena, který vedl rozhovor s Robem Halfordem a Richiem Faulknerem. Na šesti stranách rozebírá nejen novinku, ale i vztah JUDAS k další legendě ostrovního metalu, IRON MAIDEN, či vlažné pocity Roba Halforda k hudebním síním slávy.


Březnový Spark je však samozřejmě daleko více než jen JUDAS PRIEST. V Galerii Titánů se díváme na zoubek titánovi industrial metalu, Alovi Jourgensenovi. Strejda Al s MINISTRY upekl další album a jako téměř vždy, jde ostře do kontroverzí. On to asi ani jinak neumí…

Z rozhovorů dále vybíráme TRIVIUM, kteří podle některých pozorovatelů aspirují na to, aby jednou nahradili staré pardály typu MAIDEN, PRIEST či METALLICA. Jak moc jsou tyto odhady založené na pravdě se můžete přesdvědčit na konci března, kdy k nám TRIVIUM přijedou. Březen je rovněž naplněn rozhovory s pány kytaristy Joem Satrianim, Michaelem Schenkerem a Axelem Rudi Pellem. Vaši pozornost si ještě zaslouží článek o ohromné naději hard rocku GRETA VAN FLEET. Tři bratři, kterým je sotva přes dvacet (jednomu ani to ne) mají nakročeno k zářné budoucnosti. Čtěte story napsanou Jaromírem Merhautem.

Kromě rozhovorů, recenzí a další standardních položek Sparku nesmíme zapomenout i na Live reporty. Přinášíme vám koncertní bomby ledna a února. Naše hodnocení si přečtete o KREATOR, ACCEPT, PERSISTENCE TOUR, WARDRUNĚ, BATUSHCE, DROPKICK MURPHYS či ROTTING CHRIST a SEPTICFLESH.

Heavy metal forever!


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
13.06. BRUJERIA
13.06. CZECH DEATH FEST
13.06. FIT FOR A KING, SHADOW OF INTENT
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace