Nový Spark
venku od 1. února
K. K. Downing (ex-JUDAS PRIEST): „Byli jsme parta jelimanů, která hrála progresivní blues“

K. K. Downing (ex-JUDAS PRIEST): „Byli jsme parta jelimanů, která hrála progresivní blues“

Legenda heavymetalové scény, a samozřejmě také kapely JUDAS PRIEST, byla dlouhý čas trochu mimo hlavní dění. Když se začalo šuškat, že K. K. Downing opět pokouší kytaru a vrátí se na pódia, leckdo možná pochyboval. Nikterak samotný sekernický gentleman.

Předobjednejte si nové album na Sparkshopu!

Moc dobře věděl, že se vrátí s plnou parádou ve vlastní kapele, která odpálí výbušného ducha jeho mateřské formace. KK’S PRIEST tak v sobě snoubí čerstvost i historii, budoucnost i vzpomínky. A nejinak působil u velkého rozhovoru pro zářijový Spark i samotný Kenneth Downing Jr.

Když K.K. v roce 2011 z JUDAS PRIEST, byl jeho krok brán jako nástup do muzikantské penze. Ani dalších pár let nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl vrátit do rockového kolotoče. Dnes je ovšem opět v metalovém kolotoči a tvoří s kapelou novou muziku. V rozhovoru ovšem došlo i na úplné začátky: „Můj hudební život začal už tak strašně dávno, že to snad ani není pravda. Ať se stalo cokoliv, dominantou mé kariéry vždycky budou JUDAS PRIEST, ve kterých jsem strávil nejdelší dobu. Když jsme začínali, nikdo neměl ani páru o heavy metalu, kožených overalech či paroháčích. Byli jsme parta jelimanů, která hrála progresivní blues. Ano, tak to tenkrát bylo, až později nám přišili nálepku heavy rock, která stačila k tomu, aby nás některé mravoučné kruhy považovaly za fašisty. (smích) Čas ukázal sílu rockové a metalové hudby, velikost samotných JUDAS PRIEST, i moje velké pouto s magií tvorby.“


V zářijovém Sparku přinášíme s KK’S PRIEST dvoustránkový rozhovor. Časopis seženete v každé pořádné trafice. V prodeji do 30. září.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace