Nový Spark
venku od 3. června
Kirk Hammet vzpomíná na Kurta Cobaina: „Byl velkým fanouškem METALLIKY“

Kirk Hammet vzpomíná na Kurta Cobaina: „Byl velkým fanouškem METALLIKY“

Kytarista METALLIKY Kirk Hammett nedávno zavzpomínal, že se před smrtí Kurta Cobaina v roce 1994 docela často vídali. Mimo to Hammet prohlásil, že byl Cobain velkým fandou jeho kapely.

Objednejte si album Nevermind i stylový merch kapely v našem Sparkshopu

„Kurt Cobain se přišel podívat na naši show v Seattlu v rámci turné k Black Albu. Kurta jsem znal, tehdy jsme se čas od času potkávali. Byl to docela velký fanoušek METALLIKY. Byl jsem až překvapen, jak moc velkým fanouškem ve skutečnosti byl,“ zavzpomínal Hammett na zpěváka Nirvany v rozhovoru pro Classic Rock.

Hammett v rozhovoru mimo jiné prohlásil, že úspěch METALLIKY u fanoušků počátkem 90. let vyšlapal cestu k úspěchu i NIRVANĚ. „Rocková rádia přijala náš zvuk a tvrdost, což pomohlo i celému grungeovému hnutí. Nevermind vyšlo krátce po vydání našeho Black alba a domnívám se, že jsme se na přijetí NIRVANY sami podíleli,“ tvrdí Hammet.

Vzpomínka na éru tzv. Černého alba vykrystalizovala díky jeho letošnímu 30. výročí, která připadlo na 12. srpna. Kultovní deska znovu vyjde v remasterované verzi a mimo to se objeví nahrávka nazvaná „The Metallica Blacklist“. Ta bude obsahovat předělávky dvanácti klasických písní od úctyhodných 53 umělců. Mezi nimi nebudou chybět Corey Taylor, Elton John, Dave Gahan, CAGE THE ELEPHANT, GHOST, ROYAL BLOOD, BIFFY CLYRO nebo WEEZER. Obě nahrávky vyjdou 10. září prostřednictvím Blackened Recordings.

NIRVANĚ a obrovskému úspěchu „Nevermind“ se věnuje zářijový Spark. Právě v prodeji.


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
22.08. BORN OF OSIRIS
07.09. HEILUNG, ZEAL & ARDOR
08.09. OVERKILL
09.09. VAMPIRES EVERYWHERE!, PSYCHO VILLAGE
09.09. OVERKILL
10.09. MIDNIGHT DANGER
14.09. THE HU
17.09. ILLDISPOSED, DEFACING GOD, PERSECUTOR
20.09. ORPHANED LAND, SCIENCE OF DISORDER
21.09. VISIONS OF ATLANTIS, ILLUMISHADE, SERAINA TELLI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace