Nový Spark
venku od 2. května
Matt Heafy odkrývá svoji japonskou duši v klipu projektu IBARAKI

Matt Heafy odkrývá svoji japonskou duši v klipu projektu IBARAKI

Frontman amerických TRIVIUM Matthew ‚Kiichi‘ Heafy fanouškům konečně servíruje první ukázku z očekáváného alba svého nového projektu IBARAKI. Ve skladbě „Tamashii No Houkai“, k níž byl natočen videoklip, hostuje zpěvák Ihsahn z EMPEROR.

Japonské spojení slov „Tamashii No Houkai“ znamená ‚roztříštění duše’ a reflektuje význam celé skladby, která vznikla ve spolupráci s Ihsahnem. On sám je Mattovi obrovskou inspirací a hudebním mentorem už spoustu let: „Vznik skladby byl klíčový okamžik, protože shrnoval minulost, současnost i budoucnost black metalu podle mých představ,“ dodává Matt.

Mattův obdiv zejména k sólové tvorbě Ihsahna vyústil v přátelství plné kreativity. Oba muzikanti si své nápady vyměňovali už roky, ale až covidová pandemie jim dala více času své odkládané plány uskutečnit. Ihsahn se dokonce chopil role producenta.

IBARAKI je jméno děsivého démona z japonských legend. A také je finálním výsledkem hledání samostatného hlasu Matta Heafyho. A kde jinde by po něm měl pátrat než v Japonsku, kde se narodil, a odkud pochází polovina jeho rodiny?

Představu o albu si můžeme udělat podle jediného songu: „‘Tamashii No Houkai‘ je perfektní shrnutí a reprezentace všeho, co IBARAKI je, a co bude“, říká jeho tvůrce.

Vydání alba jako takového můžeme dle Heafyho dřívějších slov očekávat „v polovině roku“.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
11.07. MASTERS OF ROCK
29.07. SCORPIONS
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
10.08. PIXIES
15.08. ROCK CASTLE
03.10. VOYAGER
12.10. KISSIN'DYNAMITE
24.10. WITHIN TEMPTATION
25.10. ARCH ENEMY, IN FLAMES
26.10. POWERWOLF, HAMMERFALL, WIND ROSE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace