Nový Spark
venku od 2. května

MetalGate Massacre vol.5: dobojováno!

V sobotu 26.4.2014 proběhlo v pražském klubu Nová Chmelnice impozantní velké finále pátého ročníku soutěže metalových kapel MetalGate Massacre, které proti sobě postavilo čtyři soutěžní kapely, konkrétně pražské crossover-rockery Self Defence, turnovský violence-electronica projekt All Friends Dead, českobudějovickou black metalovou hordu Desire for Sorrow a pelhřimovskou metal-crossover smečku The Revolt, v ultimátní bitvě o titul celkového vítěze jubilejního Massacru.

To, že se takzvaně láme chleba, bylo znát nejen z obrovského nasazení všech soutěžících, ale též z mohutné podpory davu fanoušků o síle cca 270 hlav, který pod pódiem vytvořil vskutku solidní kotel, jenž pokračoval i během živelného vystoupení speciálního hosta večera, populární crossoverové formace Atari Terror. O výsledku kola rozhodovalo, jak jinak, hlasování diváků a též odborné poroty ve složení Jiří „BigBoss“ Valter (zpěvák kultovních Root), Láďa Oliva (ikona české metalové publicistiky a zakladatel ankety Břitva), Mára (zpěvák deathcorové smečky F.O.B.), Pepa Tuháček (hudební publicista a provozovatel webzinu Rocklina.cz) a, za laickou metalovou veřejnost, Vlado (zakladatel iniciativy Extaza), které vyústilo v následující verdikt.

První místo a tedy titul celkového vítěze MetalGate Massacre vol.5 získali Desire for Sorrow s celkovým počtem 165 hlasů. Na druhé příčce se umístili The Revolt s 51 hlasy. Bronzová pozice připadla All Friends Dead s 40 hlasy a na závěrečném čtvrtém místě skončili Self Defence s 38 hlasy.

Desire for Sorrow si tak vybojovali vystoupení na šestém ročníku MetalGate Czech Death Fest, nahrávací frekvenci v MetalGate studiu a další hodnotné ceny. Zkrátka nepřišli ani ostatní soutěžící, na které čekaly poukázky za zboží od Music City, předplatné časopisu Muzikus v elektronické verzi, předplatné aplikace Musicjet, či tekuté ceny. Kompletní přehled toho, co kdo vyhrál, najdete na oficiálním webu soutěže.

Letošní Massacre je za námi a jelikož se jednalo o jubilejní pátý ročník, došlo také na zamyšlení nad budoucností této soutěže, jehož závěrem je v Massacru rozhodně pokračovat, nicméně dát nyní roční pauzu, aby se kapely na české scéně mohly nerušeně rozvinout dále, zkomponovat nový materiál, či pracovat na svém scénickém projevu. Šestý ročník soutěže MetalGate Massacre tedy vypukne na podzim 2015, kdy se otevře registrace.

Rádi bychom též poděkovali partnerům letošního ročníku, společnosti Music City a Music City Clubu, hudebnímu portálu Muzikus , společnosti MusicJet, Crystal Productions Merchandise Factory a klubu Nová Chmelnice. Díky patří taktéž všem porotcům a v neposlední řadě všem fanouškům, kteří navštívili jednotlivá kola, hlasovali a podporovali své favority a pomohli tak dovést letošní Massacre do zdárného konce.

Děkujeme a budeme se na vás těšit na některé z našich dalších akcí!

www.metalgate.cz

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace