Nový Spark
venku od 1. července
Miloš Meier si v novém klipu Drumming Syndrome pohrává s ohněm MEAN MESSIAH

Miloš Meier si v novém klipu Drumming Syndrome pohrává s ohněm MEAN MESSIAH

Miloš Meier, přední český bubeník známý především z působení v DYMYTRY, nebo z předešlých angažmá např. v kapele BSP, v triu Michala Pavlíčka, LEADERS Kamila Střihavky, Daniela Landy, či u kytaristy Guse G. a mnoha dalších kapel, vydává nové video svého bubenického projektu Drumming Syndrome. Skladba s názvem „Drumming With The Fire“ je instrumentální verzí prvního singlu kapely MEAN MESSIAH „FIRE“ z alba „In Infinite Illusion“, kterou nahrál, a zároveň první skladbou z Drumming Syndrome připravovaného EP „DRUMS OR NOTHING“.

Miloš Meier se inspiroval při natáčení videoklipu ke skladbě „Fire“ s MEAN MESSIAH a rozhodl se dát této skladbě nový kabát ve svém projektu Drumming Syndrome.

„Už při nahrávání pro MEAN MESSIAH jsem si oblíbil bubenické party této skladby a přišel jsem s vizí na čistě bubenickou verzí. Zanechal jsem základ bubnů i záběry na ně z videoklipu z originální ,Fire‘ verze a později k nim dotočil další dvě bubenické sady. Takzvanou moji ,unplugged‘ sestavu, u které stojím a tančím, a která je sestavená s perkusí a netradičních bubnů a činelů. Bubenické sólo uprostřed skladby je pak hrané na soupravu z menších rozměrů bubnů z bubingového dřeva s více přirozeným a syrovým zvukem. Skladbě jsem lehce upravil aranžmá, dal ji do instrumentální verze a z původní skladby s názvem ,FIRE‘ tak vznikla skladba ,DRUMMING WITH THE FIRE‘. Velký dík patří kapelníkovi a mozku MEAN MESSIAH Danu Frimlovi, který skladbu složil a pomohl mi k výslednému zvuku nahrávky,“ říká Miloš.

Video k „Drumming With The Fire“ se liší od ostatních videí projektu Drumming Syndrome tím, že nebylo nahrávané živě, ale jako klasický videoklip. Nejprve tedy vzniklo audio a až poté zvlášť video. „Tímto způsobem je to pro mě obtížnější v tom, že každý úder, který ve studiu nahraju, se musím naučit přesně i na video – aby vše zvukově i vizuálně sedělo. Což je někdy komplikované, když třeba v některých bubenických brejcích, či částech skladby, improvizuju a bubnuju spontánně. Tak jsem si na sebe trochu upletl bič. Ale zase se pak můžou vymýšlet hezké video záběry a výsledek myslím stojí za to.“

O natočení a střih videa se postaral zkušený Martin Vaněk. Ten má za sebou špičkové videoklipy pro mnoho kapel naší hudební scény. Video má proto opravdu nadstandardní profesionální vzhled. Po „DRUMMING WITH THE FIRE“ jsou v plánu další tři Drumming Syndrome videa v průběhu příštích měsíců, ve kterých se fanoušci mohou těšit i na zajímavé hosty. Už před několika dny odhalil Miloš Meier prvního hosta do nadcházejícího videa: roztleskávačky z prestižních Prague Stars Cheerleaders!

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.07. VOIVOD, ACID FORCE
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace