Nový Spark
venku od 2. dubna
Mladá krev, HC bordel, popina a pouštní hipík aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Mladá krev, HC bordel, popina a pouštní hipík aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

BRANT BJORK – „Bougainvillea Suite“

Brant Bjork se sice v životopise může chlubit jmény jako KYUSS či FU MANCHU, v prvé řadě je to však hudební samorost a svéráz, který jako by si sólová alba nahrával jen tak pro sebe, ale shodou okolností jsou z nich všichni kritici zpravidla vedle. A tak se nechte pozvat na další porci pouštních meditací prošpikovaných notnou dávkou šedesátkové psychedelie, tentokrát s hůře vyslovitelným názvem „Bougainvillea Suite“.

DEAD CROSS – „II“

Patton, Lombardo, Pearson, Crain a tentokrát prý taky Jeff Hanneman. Alespoň prý jeho duch, kterého ve studiu cítil kytarista Michael Crain, který druhé album divokého uskupení nahrával v době, kdy z těla vyháněl zákeřnou rakovinu. Výsledkem jejich snažení je hardcore/punkovo/metalová alternativa, která vás po půl hodině přiměje přerovnat mozkové závity, jak píše Karel Balčirák v recenzi v říjnovém Sparku.

DEAD CROSS seženeš na Sparkshopu

PALAYE ROYALE – „Fever Dream“

Bratrská formace PALAYE ROYALE je považována za žhavé zboží současné rockové scény už od debutu „Boom Boom Room (Side A)“ vydaného v roce 2016. Až aktuální čtverka mládence představuje nejen jako kapelu s jasným uměleckým cítěním, ale i jako autory, kteří umějí psát velká hitová alba. A jestli jste si tak patnáct let nazpět zamilovali „The Black Parade“ od MY CHEMICAL ROMANCE, „Fever Dream“ vás dostane!

PALAYE ROYALE na Sparkshopu

PG ROXETTE – „Pop-Up Dynamo“

Když před třemi lety zemřela Marie Fredriksson, uzavřela se s ní i éra ROXETTE. Alespoň napůl. Její hudební partner Per Gessle v hudební kariéře pokračuje a pod hlavičkou PG ROXETTE pouští do světa kolekci skladeb, které by prý býval nahrál s Marií, pokud by stále žila. Jasně, je to staromódní popík, ale ať se přihlásí rocker, který někdy nezatoužil po hitu, a který nemá rád ROXETTE!

POLYPHIA – „Remember That You Will Die“

Kytaroví hrdinové generace YouTube se po čtyřech letech hlásí s novým albem, už jako regulérně fungující čtyřčlenná kapela a brada z jejich výkonů padá jak znalým fans, tak těm, kteří POLYPHII objevují poprvé. Jsou originální, hrají jako z partesu, a i když jsou to v hloubi duše rockeři, vlastně nehrají rock. A na hostovačku jim kývli tak rozmanití umělci jako jsou kytarový mág Steve Vai, Chino Moreno z DEFTONES nebo rapper Snot.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
12.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
13.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
17.04. LORD OF THE LOST
18.04. SLASH MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS, MAMMOTH WVH
18.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
19.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
20.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace