Nový Spark
venku od 31. prosince
Mrkněte, jak si dvanáctiletý Tye Trujillo užil svůj první koncert s KORN!

Mrkněte, jak si dvanáctiletý Tye Trujillo užil svůj první koncert s KORN!

KORN v pondělí zahájili jihoamerické turné, kterého se nemůže zúčastnit jejich basák Fieldy. Jako jeho záskok byl vybraný teprve dvanáctiletý syn Roberta Trujilla z METALLICY Tye. Podle prvních záběrů rozhodně nešlo o špatnou volbu.


Mladý Tye Trujillo je stálým členem teenagerské kapely THE HELMETS, nově však dostal obrovskou příležitost k získání cenných zkušeností. Jelikož se stálý baskytarista Reginald „Fieldy“ Arvizu nemohl kvůli neočekávaným okolnostem zúčastnit jihoamerického turné, oslovil zbytek kapely KORN právě dvanáctiletého syna baskytaristy METALLICY. Leckomu spadla brada už jen z této informace, ovšem našli se i skeptici. Těm doporučujeme zhlédnout záběry z prvního koncertu probíhajícího turné, který se odehrál v pondělí v kolumbijské Bogotě.


Dvaapadesátiletý Robert Trujillo svého o čtyřicet let mladšího syna obdivuje: „Je úžasnej basák a skvělej skladatel. Když slyším riffy, co napsal, říkám si: „Sakra, kéž bych tohle napsal já!“ Za své hudební vzory má Jaco Pastoriuse či Milese Davise. Hodně taky poslouchá kapely jako BLACK SABBATH, LED ZEPPELIN, QUEENS OF THE STONE AGE nebo TOOL. Je jako houba. Miluje funk. Miluje Jamese Browna. Je to malej dvanáctiletej borec, kterej do sebe nasakuje různý hudební žánry a je vidět, že mu to pomáhá v kreativitě při psaní materiálu pro jeho kapelu THE HELMETS.“


Tye údajně poprvé sáhnul na baskytaru v šesti letech. „Je úžasnej a má vlastní nápady. Pokud mu pomáhám, tak jen s aranžemi. Mám nádhernej pocit, když vidím, jak je seběvědomej. Když přijde se vzrušujícím nápadem, mám z něho radost. Vždycky tu pro něj jsem, když potřebuje s něčím pomoct. Síla písní však spočívá v jeho nápadech.“


Skupina THE HELMETS jako své vzory uvádí TOOL, ALICE IN CHAINS a samozřejmě METALLICU. Mladíci se také netají svou nenávistí k pop music. „Nenávidíme pop. Opovrhujeme jím, protože zní pořád stejně!“ prohlásil Tye Trujillo loni.

Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
29.01. LIVESTREAM SCOUR
12.03. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?