Nový Spark
venku od 1. srpna
Německé festivaly Rock Im Park a Rock Am Ring přitvrzují těžkotonážní dvojicí TOOL a SLIPKNOT

Německé festivaly Rock Im Park a Rock Am Ring přitvrzují těžkotonážní dvojicí TOOL a SLIPKNOT

Kousek od našich hranic s Německem probíhají každoročně první víkend v červnu dva obří vyhlášené festivaly jménem Rock Im Park a Rock Am Ring. Příští rok se festivaly konají v termínu 7.-9.6. 2019 a jako headlineři se představí americké hvězdy TOOL a SLIPKNOT, které doplní ještě nespoutaní němečtí punkoví divoši DIE ÄRZTE. Na line-upu toho však září ještě mnohem víc.

TOOL přichystali na příští rok evropské turné, které zahrnuje zastávky i na obou legendárních festivalech v Německu, kam se vrátí po 13 letech od jejich posledního vystoupení v roce 2006. Přiživily se tím zvěsti o jejich nové desce. Frontman Maynard James Keenan totiž na obou festivalech vystoupil letos se svou další kapelou A PERFECT CIRCLE v rámci turné k jejich nové desce „Eat The Elephant“.

SLIPKNOT by příští rok taky měli vydat nové album a na obří německé festivaly se vrátí po čtyřech letech od jejich památného vystoupení v roce 2015. Krom nových písní se od nich čeká i nová pekelná show. Také jejich frontman Corey Taylor se bude vracet po roce na místo činu, protože letos na obou německých festivalech řádil se svou druhou skupinou STONE SOUR.

Role třetího a posledního headlinera se ujali němečtí oblíbení pankáči DIE ÄRZTE, kteří na festivalech zahrají poprvé od roku 2007. Domácí kultovní kapela určitě přivede německé publikum do pořádného varu.


Věhlasných jmen na seznamu je však kromě hlavních headlinerů ještě mnohem víc, uznejte sami pohledem na namátkový výběr: ALICE IN CHAINS, AMON AMARTH, ARCH ENEMY, ARCHITECTS, DROPKICK MURPHYS, FOALS, GODSMACK, HALESTORM, POWER TRIP, SABATON, SLASH feat. MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS, THE 1975, THE BOSSHOSS a mnoho dalších. Navíc se čeká, že festival ještě další jména odtajní později.


Festivaly se konají souběžně první červnový víkend (7.-9.6. 2019). Rock Im Park tradičně proběhne na Zeppelinfeld v Norimberku a Rock Am Ring na okruhu formule 1 v Nürburgring/Eifel. Vstupenky na festival lze pořizovat za aktuální cenu 219 EUR.

Více informací naleznete zde:

Rock Im Park

Rock Am Ring

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace