Nový Spark
venku od 30. srpna
Ostrava v plamenech 2016 představuje první hvězdu – WITHIN TEMPTATION

Ostrava v plamenech 2016 představuje první hvězdu – WITHIN TEMPTATION

Mezinárodní rockový festival Ostrava v plamenech pokračuje svým třetím ročníkem v obvyklém prázdninovém termínu. První srpnová sobota tentokrát vychází na 6.srpna. Přesně v duchu předchozích dvou ročníků pokračují organizátoři v zavedeném modelu – 7 kapel, z nichž každá představí svůj koncertní program v plné délce, tedy žádná obligátní festivalová best of.

Loňská účast více než 4.000 fanoušků nejen z celého Česka, ale také ze Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska a Něměcka opět potvrdila, že rockový open air festival má v Ostravě své místo. První potvrzenou kapelou je nizozemská symfonicko – metalová kapela sdružená kolem krásné Sharon den Adel. WITHIN TEMPTATION patří nejrespektovanějším metalovým kapelám Evropy, která slaví úspěchy take v USA a Japonsku. Aktuální album Hydra vyšlo loni 31. ledna. Okamžitě se vyšvihlo mezi celosvětově nejprodávanější alba loňského roku a v České Republice se stalo dokonce nejprodávanějším albem vůbec.

Mezi největší hity z něj se řadí duet "Whole world is watching", který dokonce existuje ve 2 verzích - jedna s Dave Pirnerem, frontmanem amerických Soul Asylum a Piotrem Roguckim z polské kapely Coma a také "Paradise (What about us?)" s Tarjou Turunen. Koncerty WITHIN TEMPTATION jsou známé nejen fantastickou muzikou, ale také skvělou vizuální show, kterou ve své kompletní podobě přivezou také do Ostravy.

Vstupenky jdou do prodeje v limitované edici 1000 kusů v pátek 13. listopadu za 590 korun. Cena platí pouze do vyprodání. K dostání budou na www.ostravavplamenech.cz a v Infostánku OC Futurum na Novinářské ulici v Ostravě - Mariánských horách

Nový Spark
venku od 30. srpna
Kalendář akcí
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. MISÞYRMING, DARVAZA & VORTEX OF END
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
24.09. FÖLLAKZOID
25.09. Magic sword
27.09. STROMBOLI
28.09. Protector, Lahar, Mörkhimmel
01.10. Paul Gilbert
A co FAKKER!?