Nový Spark
venku od 2. května
Roger Taylor: „Sascha Baron Cohen by stál jako Freddie za hovno.“

Roger Taylor: „Sascha Baron Cohen by stál jako Freddie za hovno.“

Obsazování rolí v biografických filmech je citlivé téma a zvlášť hudební fanoušci to tvůrcům dokážou dát řádně pocítit. Není se co divit, že casting už v minulosti nejedno natáčení notně pozdržel. Ostatně, kasovní trhák Bohemian Rhapsody z roku 2018 není výjimkou.

Když byl snímek v roce 2010 oznámen, počítalo se pro roli Freddieho Mercuryho s komikem Sachou Baronem Cohenem, představitelem známého Borata. Když z projektu později odstoupil, progres na nějaký čas ustrnul. A jak známo, zfilmovaný příběh QUEEN nakonec zabodoval i díky fenomenálnímu výkonu do té doby nepříliš známého Ramiho Maleka.

Přestože Cohena pro roli původně schválil dokonce i kytarista Brian May, herec, který si nebere servítky, měl nakonec dle všeho jiné představy o vyznění filmu. A problém byl možná ještě jinde, což v aktuálním rozhovoru pro magazín Classic Rock naznačil bubeník Roger Taylor, který byl stejně nekompromisní jako umí být Cohen.

„Myslím, že by stál za hovno. Když nic jiného, Sascha je bezohledně ambiciózní, a navíc měří dva metry,“ vzpomenul jeden z často citovaných argumentů, proč nakonec roli neobsadil. „Hlavně ale, viděl jsem jeho posledních pět filmů a dospěl jsem k závěru, že není moc dobrý herec. Možná se pletu, protože jako podvratný komik je geniální. Každopádně, Rami tuhle téměř nesplnitelnou roli zvládl dokonale.“

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
25.10. ARCH ENEMY, IN FLAMES
26.10. POWERWOLF, HAMMERFALL, WIND ROSE
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace