Nový Spark
venku od 2. května
Roztleskávačky se zbraněmi obsadily nový videoklip RAMMSTEIN

Roztleskávačky se zbraněmi obsadily nový videoklip RAMMSTEIN

Přišel den D! Němečtí industrialisté RAMMSTEIN mají venku dlouho očekávané nové album „Zeit“ a rovnou tasí i nový videoklip ke skladbě „Angst“. A opět se jedná o velmi bizarní a děsivou podívanou!

Nové album k dostání na Sparkshopu!

Nikoho, kdo RAMMSTEIN alespoň trochu zná, nepřekvapí kuriózní obsah videoklipu. Bizarní vizuální prvky, tančící roztleskávačky se zbraněmi, maskovaní perkusionisté, Till Lindemann s šíleným facepaintem přivázaný k nosítkám a celá kapela s uhlazenými vlasy hrající slušné tatínky, kteří nakonec střílí do televizorů.

Jaké metafory se ve videoklipu můžou skrývat? Skladba má své kořeny v německé dětské hře Black Man, která je spjatá s folklórem a morovou historií. V písni najdeme i náznaky Goethovy básně Erlkönig (Král elfů), ve které Goblin přichází ukrást dítě jako vtělení strachu. V klipu také vidíme lidi zamykající se ve svých domovech, což může být narážka na covid. Výchozím bodem je ovšem rodina, která se bojí a ozbrojuje proti něčemu, čemu nerozumí. Jedná se o temnou vizi dnešního světa?

Členové kapely pracovali na jedenácti nových skladbách dva roky. Opět spolupracovali s berlínským producentem Olsenem Involtinim. Zajímavostí je, že dvorním fotografem se jim stal Bryan Adams, který je také autorem fotky na přebalu alba, kde RAMMSTEIN zachytil na impozantním památníku leteckého výzkumu v Berlíně.

V květnovém čísle Sparku najdete plakát RAMMSTEIN. Časopis koupíte i na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
26.10. POWERWOLF, HAMMERFALL, WIND ROSE
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace