Nový Spark
venku od 2. května
Šestý ročník Ostravy v plamenech opepří GRAVE DIGGER

Šestý ročník Ostravy v plamenech opepří GRAVE DIGGER

Oblíbený festival se vrátí v sobotu 3. srpna 2019 a nabídne deset špičkových kapel z celého světa. Pořadatelé se rozhodli následující ročník metalové přehlídky v Dolních Vítkovicích vrátit k úspěšnému jednodennímu modelu.

“Chodilo za námi a psalo nám spousta z vás, že chcete vrátit Ostravu v plamenech na jeden den. Zpočátku jsme tuhle myšlenku zavrhli, ale nakonec jsme si řekli, proč vlastně ne? Oba máme rádi pestrost nejen v hudbě a cokoliv držící se v zaběhnutých kolejích může začít časem nudit. První čtyři ročníky festivalu byly jednodenními se sedmi a osmi kapelami na programu. Letošní festival jsme udělali na 2 dny se třinácti kapelami. Příští ročník bude opět jednodenním tentokrát s deseti kapelami. A ten další? Kdo ví, třeba bude sedmá Ostrava v plamenech na tři dny, proč se bránit experimentům,” říkají pořadatelé Patrik Kohut a Petr Šiška.


Vstupenky za zaváděcí cenu 690 Kč v limitované edici 500 ks budou v prodeji od soboty 22.září exklusivně v síti Ticketportal a osobně v Infostánku OC Futurum v Ostravě – Mariánských Horách na Novinářské ulici.

V prodeji bude také limitovaná edice VIP vstupenek za 2 500 Kč. Ke vstupence dostanete zdarma festivalové tričko, konzumaci v hodnotě 500 Kč, pobyt ve VIP prostoru včetně horního ochozu, přednostní odbavení u vstupu a VIP parking. První kapelou, kterou odtajníme, je německá legenda jménem GRAVE DIGGER. Přestože německá parta v čele s majitelem nezaměnitelného chrapláku Chrisem Boltendahlem funguje od roku 1980, do Ostravy zavítá vůbec poprvé.

Prvním albem GRAVE DIGGER bylo nesmrtelné „Heavy Metal Breakdown" z roku 1984. Nejeden z nás si vzpomene na svá školní léta, kdy kolovaly kazety pořízené na tehdejší nelegální ostravské burze se zmíněným albem. Skladby jako „We Wanna Rock You" nebo „Yesterday" má spousta z nás hluboko pod kůží.

GRAVE DIGGER mají na svém kontě celkem devatenáct studiových alb, to poslední s názvem „The Living Dead" vyšlo před několika málo dny a díky své excelentní kvalitě získává nejvyšší hodnocení recenzentů hudebních magazínů po celém světě.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
30.05. SPECTRAL WOUND, GAEREA, ALTARS ABLAZE
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
09.06. MIDNIGHT, NIGHT DEMON, LAID TO WASTE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace