Nový Spark
venku od 1. prosince
Šestý ročník Ostravy v plamenech opepří GRAVE DIGGER

Šestý ročník Ostravy v plamenech opepří GRAVE DIGGER

Oblíbený festival se vrátí v sobotu 3. srpna 2019 a nabídne deset špičkových kapel z celého světa. Pořadatelé se rozhodli následující ročník metalové přehlídky v Dolních Vítkovicích vrátit k úspěšnému jednodennímu modelu.

“Chodilo za námi a psalo nám spousta z vás, že chcete vrátit Ostravu v plamenech na jeden den. Zpočátku jsme tuhle myšlenku zavrhli, ale nakonec jsme si řekli, proč vlastně ne? Oba máme rádi pestrost nejen v hudbě a cokoliv držící se v zaběhnutých kolejích může začít časem nudit. První čtyři ročníky festivalu byly jednodenními se sedmi a osmi kapelami na programu. Letošní festival jsme udělali na 2 dny se třinácti kapelami. Příští ročník bude opět jednodenním tentokrát s deseti kapelami. A ten další? Kdo ví, třeba bude sedmá Ostrava v plamenech na tři dny, proč se bránit experimentům,” říkají pořadatelé Patrik Kohut a Petr Šiška.


Vstupenky za zaváděcí cenu 690 Kč v limitované edici 500 ks budou v prodeji od soboty 22.září exklusivně v síti Ticketportal a osobně v Infostánku OC Futurum v Ostravě – Mariánských Horách na Novinářské ulici.

V prodeji bude také limitovaná edice VIP vstupenek za 2 500 Kč. Ke vstupence dostanete zdarma festivalové tričko, konzumaci v hodnotě 500 Kč, pobyt ve VIP prostoru včetně horního ochozu, přednostní odbavení u vstupu a VIP parking. První kapelou, kterou odtajníme, je německá legenda jménem GRAVE DIGGER. Přestože německá parta v čele s majitelem nezaměnitelného chrapláku Chrisem Boltendahlem funguje od roku 1980, do Ostravy zavítá vůbec poprvé.

Prvním albem GRAVE DIGGER bylo nesmrtelné „Heavy Metal Breakdown" z roku 1984. Nejeden z nás si vzpomene na svá školní léta, kdy kolovaly kazety pořízené na tehdejší nelegální ostravské burze se zmíněným albem. Skladby jako „We Wanna Rock You" nebo „Yesterday" má spousta z nás hluboko pod kůží.

GRAVE DIGGER mají na svém kontě celkem devatenáct studiových alb, to poslední s názvem „The Living Dead" vyšlo před několika málo dny a díky své excelentní kvalitě získává nejvyšší hodnocení recenzentů hudebních magazínů po celém světě.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace