Nový Spark
venku od 2. května
Severští bohové chaosu v srpnovém Sparku

Severští bohové chaosu v srpnovém Sparku

Můžou IMMORTAL existovat bez Abbatha? Co Demonaz s Horghem celé roky vůbec dělali? Komu dnes patří Blashyrkh? Odpovědi na palčivé otázky nejzásadnějšího black metalového alba tohoto léta najdete v srpnovém Sparku. Grim!

Titulní materiál srpnového čísla započal svou genezi již v polovině dubna, kdy Jana Vrbková odcestovala na pevnosti Nuclear Blast, aby nasála první dojmy z „Northern Chaos Gods“ a za čerstva vyzpovídala Demonaza s Horghem. V červnu jsme pak opět zavolali Demonazovi a prolétli s ním mytický Blashyrkh, tedy diskografii IMMORTAL. Článek rovněž doprovází řada Pandora’s boxů, neb u IMMORTAL je témat rovný přehršel.

Předkládáme vám tedy materiál o kapele, ve které se stále ještě nezahojily rány po radikálním odchodu důležité osoby. A rovněž o kapele, která se na muziku nyní dívá očima kluků z půlky 90. let. „Když člověk hraje spoustu let a stává se slavnějším, ztrácí koncentraci na podstatu věci. Nejde o nic nepřirozeného, je třeba však zavčasu vrazit sám sobě upřímnou facku, aby se vrátila energie do opotřebovaných schránek,“ komentuje poslední album Demonaz.Velká letní soutěž se Sony o domácí audiosystém v hodnotě 20 000 Kč pokračuje! Druhý ústřižek najdete na straně 5. Nůžky a lepidlo připravit!


Jako blesk z čistého nebe zasáhla 22. června hudební svět zpráva o skonu Vinnieho Paula. Legendární bubeník PANTERY už nyní popíjí tam na druhé straně se svým bratrem Dimebagem. Téměř pohádkovému životnímu příběhu bratrů z texaského venkova věnujeme Galerii Titánů. Walk on home boyz!


Rozhovory jsou tentokráte nabité ultra štiplavým prachem. Iron man Udo Dirkschneider sděluje vše podstatné k jeho nové desce „Steelfactory“, která se zároveň umístila i na první pozici bodování. Dva, co zní jak deset, to je motto německého black sludgeového generátoru MANTAR. Matador Mat Sinner vypráví o nové desce PRIMAL FEAR „Apocalypse“. Zkušeně a poctivě. Jisté zjemnění pak přináší povídání s Tarjou o jejím hudebním vzdělání, ale taky vztahu k nám Čechům. Tarja nás poctí hned pěti zastávkami na podzim. Ženám patří i Deep Look Inside a Ušní průplach a brazilský thrashový uragán NERVOSA má v Holocaust Nightmare hned dvě strany.


Sekce live reportů je rovněž nacpaná k prasknutí. IRON MAIDEN předvedli show, kterou jsme snad ještě u nás neviděli. Vrcholná forma, ve které železná panna překonává sama sebe. Report a parádní fotky od Davida Havleny čekají na vaše posouzení. Zprávu o stavu koncertních věcí podáváme i z DEEP PURPLE, EXODUS, THE ROLLING STONES, SONS OF APOLLO, CZECH DEATH FESTU a dalších.

Příjemné čtení uprostřed festivalové sezóny vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.

Metal Forever!


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace