Nový Spark
venku od 1. září
Severští bohové chaosu v srpnovém Sparku

Severští bohové chaosu v srpnovém Sparku

Můžou IMMORTAL existovat bez Abbatha? Co Demonaz s Horghem celé roky vůbec dělali? Komu dnes patří Blashyrkh? Odpovědi na palčivé otázky nejzásadnějšího black metalového alba tohoto léta najdete v srpnovém Sparku. Grim!

Titulní materiál srpnového čísla započal svou genezi již v polovině dubna, kdy Jana Vrbková odcestovala na pevnosti Nuclear Blast, aby nasála první dojmy z „Northern Chaos Gods“ a za čerstva vyzpovídala Demonaza s Horghem. V červnu jsme pak opět zavolali Demonazovi a prolétli s ním mytický Blashyrkh, tedy diskografii IMMORTAL. Článek rovněž doprovází řada Pandora’s boxů, neb u IMMORTAL je témat rovný přehršel.

Předkládáme vám tedy materiál o kapele, ve které se stále ještě nezahojily rány po radikálním odchodu důležité osoby. A rovněž o kapele, která se na muziku nyní dívá očima kluků z půlky 90. let. „Když člověk hraje spoustu let a stává se slavnějším, ztrácí koncentraci na podstatu věci. Nejde o nic nepřirozeného, je třeba však zavčasu vrazit sám sobě upřímnou facku, aby se vrátila energie do opotřebovaných schránek,“ komentuje poslední album Demonaz.Velká letní soutěž se Sony o domácí audiosystém v hodnotě 20 000 Kč pokračuje! Druhý ústřižek najdete na straně 5. Nůžky a lepidlo připravit!


Jako blesk z čistého nebe zasáhla 22. června hudební svět zpráva o skonu Vinnieho Paula. Legendární bubeník PANTERY už nyní popíjí tam na druhé straně se svým bratrem Dimebagem. Téměř pohádkovému životnímu příběhu bratrů z texaského venkova věnujeme Galerii Titánů. Walk on home boyz!


Rozhovory jsou tentokráte nabité ultra štiplavým prachem. Iron man Udo Dirkschneider sděluje vše podstatné k jeho nové desce „Steelfactory“, která se zároveň umístila i na první pozici bodování. Dva, co zní jak deset, to je motto německého black sludgeového generátoru MANTAR. Matador Mat Sinner vypráví o nové desce PRIMAL FEAR „Apocalypse“. Zkušeně a poctivě. Jisté zjemnění pak přináší povídání s Tarjou o jejím hudebním vzdělání, ale taky vztahu k nám Čechům. Tarja nás poctí hned pěti zastávkami na podzim. Ženám patří i Deep Look Inside a Ušní průplach a brazilský thrashový uragán NERVOSA má v Holocaust Nightmare hned dvě strany.


Sekce live reportů je rovněž nacpaná k prasknutí. IRON MAIDEN předvedli show, kterou jsme snad ještě u nás neviděli. Vrcholná forma, ve které železná panna překonává sama sebe. Report a parádní fotky od Davida Havleny čekají na vaše posouzení. Zprávu o stavu koncertních věcí podáváme i z DEEP PURPLE, EXODUS, THE ROLLING STONES, SONS OF APOLLO, CZECH DEATH FESTU a dalších.

Příjemné čtení uprostřed festivalové sezóny vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.

Metal Forever!


Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace