Nový Spark
venku od 1. března

Steve Vai - 29.9.2013, Praha, Lucerna

Steve Vai - 29.9.2013, Praha, Lucerna

Steve Vai poprvé sólo

Na samostatný koncert přijel kytarový mág Steve Vai do Prahy poprvé ve své kariéře. Kdo vloni uprostřed léta propásnul příležitost vidět jej v rámci vystoupení formace G3 s Joem Satrianim a Stevem Morsem, mohl být trochu překvapen Vaiovou povahou showmana.

Steve Vai - šoumen

Na instrumentalistu se americký muzikant ukázal být nezvyklým bavičem, a to nejen v rámci svých kytarových exhibicí, kdy hrál na kytaru za zády, klavírovým prstokladem či jazykem, ale i ve svých promluvách k publiku, legračními tanečními pohyby, připomínající chvílemi vlnění rusalky, i extravagantními kostýmy.

Odlehčený přístup zajišťoval rovnováhu k instrumentálním "zvrhlostem", které sice vyvolávaly obdiv, ale někdy již hudebně dostatečně nebavily.

Snad nakonec ani ne tak volba instrumentálního setu, s výjimkou jediné písně, smutné "The Moon And I", byla tím, co vneslo jistou tíhu, jako právě nevždy dost zajímavá, přespříliš prodlužovaná sóla.

Nápaditost přitom Vaiovi nechyběla. Přímo před zraky přítomných předvedl své skladatelské schopnosti a podněty dvou vyzvaných na pódium fanoušků využil k nečekaně povedeným improvizacím.

Pomineme-li v konečném shrnutí poněkud hluchý zvuk, ve kterém se ztrácel zvuk Vaiova strunného doprovodu a skutečnost, že trochu chyběly další vokální skladby a delší mohla být i akustická část setu, bylo úžasné být svědkem mistrovství, kterým Vai dokázal učarovat publikum v rámci nezvykle dlouhého (dvou a tři čtvrtě hodinového) instrumentálního koncertu. Energie zafungovala. Diváci neskrývali nadšení - Vai zas své dojetí.

Zlatina Jeřábková

Odkazy:

Oficiální stránky Steva Vaie

Oficiální facebook Steva Vaie

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. APOCALYPTICA, EPICA
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace