Nový Spark
venku od 2. května

V pražském Roxy se 24. září uskuteční rej deathmetalových klasiků - BOLT THROWER, INCANTATION a MORGOTH

BOLT THROWER (uk) INCANTATION (usa) MORGOTH (ger) 24. září 2014, Praha – Roxy


In Battle There Is No Law! Již osmadvacet let šlape válečná mašinérie BOLT THROWER z anglického Coventry jako dobře promazaný stroj, konkétněji asi jako prvoválečný britský tank Mark I, valící se přes nepřátelské zákopy a palebná postavení stále stejnou, monotóní rychlostí, což mu ovšem nebrání rozdrit vše, co mu leží v cestě. Každá z jeho osmadvaceti tun nese šrámy bitev dávno minulých, stejně jako každý rok z osmadvacté historie BOLT THROWER znamel pro kapelu nové výzvy a povolávání čerstvých záloh i bojem ostřílených veteránů do frontové linie. K zákopové válce by se ostatně dala přirovnat i stylová rigidnost těchto anglických veteránů, kteří přes mírné změny nikdy neuhnuli ze svých definovaných žánrových standardů a bez ustání hrnou svůj dechbourcí, tíživou zákopovou atmosférou nasáklý, valivý a podmanivý death metal ze staré školy. A to kvalit takových, jaké dokážou nabídnout jen mistři svého oboru. BOLT THROWER zůstávají věrni svému stylu a své pověsti, nehrají příliš koncertů a trpí jistou averzí ke hraní pod otevřeným nebem, avšam svým fanouškům vždy nabídnou uchvacující zážitek. A stejně jako se nezaprodávají stylově, jsou kritičtí i sami k sobě, kdy od vydání poslední desky 'Those Once Loyal' (mimochodem jedné z nejlepších v jejich diskografii) nenahráli žádný další materiál, protože se v jejich očích zatím nedokázal vyrovnat poslední zmiňované nahrávce. BOLT THROWER také dbají na vzhledem k jejich statutu nízkou cenu vstupenek na jejich koncerty a na ceny merchandise, který je možno koupit pouze na jejich koncertech a nikde jinde, protože jej považují za suvenýr pro pravé fanoušky a způsob obživy překupníků. Jak vidno, BOLT THROWER se o své fanoušky zajímají a ti jim to svým zájmem oplácí, kromě jednoho jsou všechny jejich německé koncerty vyprodány, ostatní se k vyprodání blíží a vzhledem k tomu, že se jedná o jediné datum pro střední a východní Evropu, doporučujeme neváhat a lístek na koncert si zarezervovat! Informace o rezervacích jsou na konci článku.


Jako support zahraje kapela, která udala standard špinavému americkému death metalu. INCANTATION z americké Pennsylvánie jsou totiž bez nejmenších pochyb jednou z nejdůležitějších kapel, které kdy povstaly ve světě extrémní hudby. Bezmála pětadvacet let ční INCANTATION na undergroundové scéně jako nekompromisní skála se svým blasfemickým a kosti drtícím death metalem, který často prolíná do prohnilých doomových poloh. Nesoucí hrdě kainovo znamení v podobě legendárních alb jako Onward to Golgotha, Mortal Throne of Nazarene nebo Diabolical Conquest, jejich odkaz mluví sám za sebe. INCANTATION se v průběhu let stali regulérní death metalovou institucí a pilířem na mezinárodní metalové scéně. Je to kombinace jejich zlověstného zvuku, divošského songwrittingu a neochvějné oddanosti stylu, která zanechala na metalové scéně značku, které se vyrovnají jenom ty nejvíce legendární a klasické kapely. INCANTATION dneška jsou opět po letech strávených spíše v ústraní ve věčných problémech se sestavou zpátky v plné síle, s konzistentním line-upem a novým našlapaným albem Dirges of Elysium. Téměř 50 minut temného a rouhavého death metalu v [ne]mocném duchu těch nejlepších alb kapely z devadesátých let a silně tak přispívá k jejich odkazu. Zatímco totiž jen málo kapel po sobě zanechá mimořádnou stopu v hudebním světě, INCANTATION vybudovali odkaz, který přetrvá ještě mnoho let po jejich konci a za stín, který na metalový svět vrhli, jim budou fanoušci navždyzavázání.


Dnes se až nechce věřit, že jednu ze zářivých hvězd death metalového nebe let devadesátých mělo také Něměcko, a přece je tomu tak. Znovuzrozená legenda MORGOTH ze Severního Porýní-Vestfálska vstoupila na scénu už v osmdesátých letech a na přelomu let devadesátých již patřila k čelním představitelům evropské větve smrtícího kovu, a to stejně nepochybně, jako tomu tenkrát bylo v případě nizozemských PESTILENCE, britských BOLT THROWER nebo švédských ENTOMBED. Dunivá rytmika, nekompromisní řezavé kytary a primární divokost příznačná pro záhrobní americké smečky z Tampy byly spolu s vokálem pěvce Greweho velkou devízou téhle nadějné kapely, které se stal osudný pochod proti času. Debutní deska Cursed z roku 1991 je dnes naprostou dobov však bylo žánrovou klasikou. Jít vyšlapanou cestou však bylo kapele málo a tak MORGOTH vykročili tak trochu proti směru času a na následovníkovi „Odium“ už svůj projev vyvedli v mrazivé thrashové atmosféře, aby svou svéhlavost následně demonstrovali progresivním a často nepochopeným albem Feel Sorry for the Fanatic. Dnes jsou však zpět v plné síle a připraveni do death metalových fanoušků natlačit porci nekompromisního death metalu jako za starých časů, což jendoznačně předvedli na nejprestižnějších festivalech po celé Evropě.


Akce se koná 24. září v pražském klubu Roxy, start je naplánován na 18.00 a první kapela spustí již těsně před sedmou!

REZERVACE VSTUPENEK: Vstupenky je možné rezervovat za cenu vstupenky na místě (420,-) pro vyzvednutí na místě. Vstupenky (max dvě na osobu) lze rezervovat na adrese tickets@obscure.cz a k vyzvednutí budou v místě konání v den koncertu od 17.00 do 18.00. Nevyzvednutá rezervace propadá a lístky z ní jdou do běžného prodeje na místě.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
18.05. KING GIZZARD AND LIZARD WIZZARD
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace