Nový Spark
venku od 2. října

V pražském Roxy se 24. září uskuteční rej deathmetalových klasiků - BOLT THROWER, INCANTATION a MORGOTH

BOLT THROWER (uk) INCANTATION (usa) MORGOTH (ger) 24. září 2014, Praha – Roxy


In Battle There Is No Law! Již osmadvacet let šlape válečná mašinérie BOLT THROWER z anglického Coventry jako dobře promazaný stroj, konkétněji asi jako prvoválečný britský tank Mark I, valící se přes nepřátelské zákopy a palebná postavení stále stejnou, monotóní rychlostí, což mu ovšem nebrání rozdrit vše, co mu leží v cestě. Každá z jeho osmadvaceti tun nese šrámy bitev dávno minulých, stejně jako každý rok z osmadvacté historie BOLT THROWER znamel pro kapelu nové výzvy a povolávání čerstvých záloh i bojem ostřílených veteránů do frontové linie. K zákopové válce by se ostatně dala přirovnat i stylová rigidnost těchto anglických veteránů, kteří přes mírné změny nikdy neuhnuli ze svých definovaných žánrových standardů a bez ustání hrnou svůj dechbourcí, tíživou zákopovou atmosférou nasáklý, valivý a podmanivý death metal ze staré školy. A to kvalit takových, jaké dokážou nabídnout jen mistři svého oboru. BOLT THROWER zůstávají věrni svému stylu a své pověsti, nehrají příliš koncertů a trpí jistou averzí ke hraní pod otevřeným nebem, avšam svým fanouškům vždy nabídnou uchvacující zážitek. A stejně jako se nezaprodávají stylově, jsou kritičtí i sami k sobě, kdy od vydání poslední desky 'Those Once Loyal' (mimochodem jedné z nejlepších v jejich diskografii) nenahráli žádný další materiál, protože se v jejich očích zatím nedokázal vyrovnat poslední zmiňované nahrávce. BOLT THROWER také dbají na vzhledem k jejich statutu nízkou cenu vstupenek na jejich koncerty a na ceny merchandise, který je možno koupit pouze na jejich koncertech a nikde jinde, protože jej považují za suvenýr pro pravé fanoušky a způsob obživy překupníků. Jak vidno, BOLT THROWER se o své fanoušky zajímají a ti jim to svým zájmem oplácí, kromě jednoho jsou všechny jejich německé koncerty vyprodány, ostatní se k vyprodání blíží a vzhledem k tomu, že se jedná o jediné datum pro střední a východní Evropu, doporučujeme neváhat a lístek na koncert si zarezervovat! Informace o rezervacích jsou na konci článku.


Jako support zahraje kapela, která udala standard špinavému americkému death metalu. INCANTATION z americké Pennsylvánie jsou totiž bez nejmenších pochyb jednou z nejdůležitějších kapel, které kdy povstaly ve světě extrémní hudby. Bezmála pětadvacet let ční INCANTATION na undergroundové scéně jako nekompromisní skála se svým blasfemickým a kosti drtícím death metalem, který často prolíná do prohnilých doomových poloh. Nesoucí hrdě kainovo znamení v podobě legendárních alb jako Onward to Golgotha, Mortal Throne of Nazarene nebo Diabolical Conquest, jejich odkaz mluví sám za sebe. INCANTATION se v průběhu let stali regulérní death metalovou institucí a pilířem na mezinárodní metalové scéně. Je to kombinace jejich zlověstného zvuku, divošského songwrittingu a neochvějné oddanosti stylu, která zanechala na metalové scéně značku, které se vyrovnají jenom ty nejvíce legendární a klasické kapely. INCANTATION dneška jsou opět po letech strávených spíše v ústraní ve věčných problémech se sestavou zpátky v plné síle, s konzistentním line-upem a novým našlapaným albem Dirges of Elysium. Téměř 50 minut temného a rouhavého death metalu v [ne]mocném duchu těch nejlepších alb kapely z devadesátých let a silně tak přispívá k jejich odkazu. Zatímco totiž jen málo kapel po sobě zanechá mimořádnou stopu v hudebním světě, INCANTATION vybudovali odkaz, který přetrvá ještě mnoho let po jejich konci a za stín, který na metalový svět vrhli, jim budou fanoušci navždyzavázání.


Dnes se až nechce věřit, že jednu ze zářivých hvězd death metalového nebe let devadesátých mělo také Něměcko, a přece je tomu tak. Znovuzrozená legenda MORGOTH ze Severního Porýní-Vestfálska vstoupila na scénu už v osmdesátých letech a na přelomu let devadesátých již patřila k čelním představitelům evropské větve smrtícího kovu, a to stejně nepochybně, jako tomu tenkrát bylo v případě nizozemských PESTILENCE, britských BOLT THROWER nebo švédských ENTOMBED. Dunivá rytmika, nekompromisní řezavé kytary a primární divokost příznačná pro záhrobní americké smečky z Tampy byly spolu s vokálem pěvce Greweho velkou devízou téhle nadějné kapely, které se stal osudný pochod proti času. Debutní deska Cursed z roku 1991 je dnes naprostou dobov však bylo žánrovou klasikou. Jít vyšlapanou cestou však bylo kapele málo a tak MORGOTH vykročili tak trochu proti směru času a na následovníkovi „Odium“ už svůj projev vyvedli v mrazivé thrashové atmosféře, aby svou svéhlavost následně demonstrovali progresivním a často nepochopeným albem Feel Sorry for the Fanatic. Dnes jsou však zpět v plné síle a připraveni do death metalových fanoušků natlačit porci nekompromisního death metalu jako za starých časů, což jendoznačně předvedli na nejprestižnějších festivalech po celé Evropě.


Akce se koná 24. září v pražském klubu Roxy, start je naplánován na 18.00 a první kapela spustí již těsně před sedmou!

REZERVACE VSTUPENEK: Vstupenky je možné rezervovat za cenu vstupenky na místě (420,-) pro vyzvednutí na místě. Vstupenky (max dvě na osobu) lze rezervovat na adrese tickets@obscure.cz a k vyzvednutí budou v místě konání v den koncertu od 17.00 do 18.00. Nevyzvednutá rezervace propadá a lístky z ní jdou do běžného prodeje na místě.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace