Nový Spark
venku od 31. prosince
Zakládající bubeník KORN: „Otočili jsme kormidlem metalu“

Zakládající bubeník KORN: „Otočili jsme kormidlem metalu“

David Silveria, jenž s KORN bubnoval od jejich začátků po dobu třinácti let, se v podcastu Talk Toomey nechal slyšet, že jeho bývalá skupina byla zodpovědná za rozkvět takzvaného „nu-metalového“ žánru.

Stejnojmenný debut KORN vyšel v roce 1994 a po celém světě se ho prodalo více než 10 milionů kopií. Nahrávka zrodila první klasiku skupiny, song „Blind“ a album jako takové se zasloužilo o rozkvět nu-metalového hnutí a jakési nastavení šablony pro desky kapel jako DEFTONES, LIMP BIZKIT, COAL CHAMBER a dalších.


„Nedokážu vylíčit, kolik lidí mi řeklo, že jsme vytvořili tento nový metalový žánr, nu-metal. Opravdu nevím, jak se k tomu postavit. Souhlasím s tím, že jsme změnili hudební scénu a nastavili kurz tvrdé hudby jiným směrem. Jen o sobě neuvažuju ve stylu: ‚Něco se mi povedlo. Změnil jsem celou scénu.‘ Takový pocit jsem nikdy neměl. Slyšel jsem to tolikrát, že tomu opravdu nerozumím. Ale troufám si říct, že jsme scénu opravdu částečně změnili a vytvořili tento novou žánr s názvem nu-metal,“ vyjádřil se Silveria.

Po Silveriově odchodu v roce 2006 obsadil bubenický post ve skupině Ray Luzier. Ten v roce 2016 naopak prohlásil, že KORN nepovažuje za strůjce nu-metalu. „Za sebe nevím jak to nazvat. Je to samostatně existující věc. Je v tom hard rock, metal, hip-hop i funk. Není to jen o agresivní hudbě. KORN jsou prostě KORN.“

Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
29.01. LIVESTREAM SCOUR
12.03. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?