Nový Spark
venku od 1. prosince
Zářijový Spark na hraně života a smrti s FIVE FINGER DEATH PUNCH

Zářijový Spark na hraně života a smrti s FIVE FINGER DEATH PUNCH

Petr Adámek v recenzi na jejich nejnovější album „AfterLife“, kterou najdete v srpnovém čísle, poznamenává důležitou věc: FIVE FINGER DEATH PUNCH jsou ideální kapelou k pochopení nebo alespoň základnímu uchopení zákonitostí současné mainstreamové metalové hudby. Dalo by se to přeložit i tak, že v posledních letech na metalové scéně nezpůsobila větší boom jiná kapela než právě Pětiprsťáci. S tímto předpokladem se Petr spolu s Kamilou Ungerovou vrhli do materiálu, který tvoří titulní článek zářijového Sparku a věřte, že FIVE FINGER DEATH PUNCH nejsou jen o muzice, ale i příbězích pěti individualit, pohybujících se mnohdy doslova na hraně života a smrti.

Mimochodem, přesně o této hraně ví své i Nergal z BEHEMOTH, který se na stránkách Sparku za ty roky může cítit jako doma. Nejnovější rozhovor je pochopitelně věnován jejich novému albu „Opvs Contra Natvram“, navíc jsme se ho rozhodli podpořit i posterem a pochopitelně nemůže chybět recenze.

Velký – konkrétně čtyřstránkový – prostor dostávají taky MACHINE HEAD, kteří s albem „Of Kingdom and Crown“ ovládli Soundcheck srpnového čísla, přičemž pevné čtyři strany Galerie titánů tentokrát patří MEGADETH. Jejich fandové si navíc přijdou na své i v rubrice Deep Look Inside, pro kterou Zdeněk Pospíšil vyzpovídal dnes už bývalého člena, baskytaristu Davida Ellefsona. A když už jsme u slavných thrashových Davidů, mezi Rockové mohykány si našel cestu mistr Lombardo, aktuálně vydávající novinku projektu DEAD CROSS.

Těšit se můžete na další obsáhlé vyprávění TANKARD v Old School Memories, na MUNICIPAL WASTE, Karla Sanderse z NILE, CREMATORY, BLIND GUARDIAN, HOLLYWOOD UNDEAD nebo tuzemské NAVAR a pochopitelně nemůže chybět ani – konečně zase! – tradičně obsáhlá série koncertních reportů z letních festivalů. Ať už to je Obscene Extreme, Ostrava v plamenech nebo Masters of Rock, kde Sabina Jesenovská strávila pár chvil s Cristinou Scabbiou z LACUNA COIL, aby si společně poslechly pár šlágrů do rubriky Ušní průplach.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
11.01. EMIL BULLS
21.01. BEAST IN BLACK, GLORYHAMMER, BROTHERS OF METAL
28.01. SIMPLE PLAN, STATE CHAMPS, MAYDAY PARADE
01.02. TESSERACT, UNPROCESSED, THE CALLOUS DAOBOYS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace