Nový Spark
venku od 2. května
Zářijový Spark na hraně života a smrti s FIVE FINGER DEATH PUNCH

Zářijový Spark na hraně života a smrti s FIVE FINGER DEATH PUNCH

Petr Adámek v recenzi na jejich nejnovější album „AfterLife“, kterou najdete v srpnovém čísle, poznamenává důležitou věc: FIVE FINGER DEATH PUNCH jsou ideální kapelou k pochopení nebo alespoň základnímu uchopení zákonitostí současné mainstreamové metalové hudby. Dalo by se to přeložit i tak, že v posledních letech na metalové scéně nezpůsobila větší boom jiná kapela než právě Pětiprsťáci. S tímto předpokladem se Petr spolu s Kamilou Ungerovou vrhli do materiálu, který tvoří titulní článek zářijového Sparku a věřte, že FIVE FINGER DEATH PUNCH nejsou jen o muzice, ale i příbězích pěti individualit, pohybujících se mnohdy doslova na hraně života a smrti.

Mimochodem, přesně o této hraně ví své i Nergal z BEHEMOTH, který se na stránkách Sparku za ty roky může cítit jako doma. Nejnovější rozhovor je pochopitelně věnován jejich novému albu „Opvs Contra Natvram“, navíc jsme se ho rozhodli podpořit i posterem a pochopitelně nemůže chybět recenze.

Velký – konkrétně čtyřstránkový – prostor dostávají taky MACHINE HEAD, kteří s albem „Of Kingdom and Crown“ ovládli Soundcheck srpnového čísla, přičemž pevné čtyři strany Galerie titánů tentokrát patří MEGADETH. Jejich fandové si navíc přijdou na své i v rubrice Deep Look Inside, pro kterou Zdeněk Pospíšil vyzpovídal dnes už bývalého člena, baskytaristu Davida Ellefsona. A když už jsme u slavných thrashových Davidů, mezi Rockové mohykány si našel cestu mistr Lombardo, aktuálně vydávající novinku projektu DEAD CROSS.

Těšit se můžete na další obsáhlé vyprávění TANKARD v Old School Memories, na MUNICIPAL WASTE, Karla Sanderse z NILE, CREMATORY, BLIND GUARDIAN, HOLLYWOOD UNDEAD nebo tuzemské NAVAR a pochopitelně nemůže chybět ani – konečně zase! – tradičně obsáhlá série koncertních reportů z letních festivalů. Ať už to je Obscene Extreme, Ostrava v plamenech nebo Masters of Rock, kde Sabina Jesenovská strávila pár chvil s Cristinou Scabbiou z LACUNA COIL, aby si společně poslechly pár šlágrů do rubriky Ušní průplach.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace