Nový Spark
venku od 1. července
Zemřel bubeník FOO FIGHTERS Taylor Hawkins

Zemřel bubeník FOO FIGHTERS Taylor Hawkins

Američtí FOO FIGHTERS na svých sítích zveřejnili tragickou novinku o smrti jejich bubeníka Taylora Hawkinse, kterému bylo pouhých 50 let. Zatím nebyly publikovány bližší informace o důvodech jeho skonu.

FOO FIGHTERS rodina je otřesena tragickou ztrátou našeho milovaného Taylora Hawkinse. Jeho muzikantská duše a nakažlivý smích v nás budou žít navěky. Naše srdce jsou nyní s jeho ženou, dětmi a rodinou. Prosíme, aby s nimi bylo v těchto těžkých časech zacházeno s respektem a jejich soukromí bylo co nejvíce zachováno.“

FOO FIGHTERS jsou nyní na turné v Jižní Americe a měli odehrát koncert v Bogotě, hlavním městě Kolumbie. Podle dostupných informací bylo Hawkinsovo tělo nalezeno bez známek života v jeho hotelovém pokoji. Vystoupení bylo následně zrušeno.

Hawkins se narodil 17. února 1972 v Texasu. S FOO FIGHTERS hrál více než dvě desetiletí. Ke kapele se přidal krátce po tom, co dokončila nahrávání alba „The Colour and the Shape“ v roce 1997. Předtím byl dva roky bubeníkem v kapele Alanis Morissette.

Bubeník byl v roce 2001 dva týdny v kómatu kvůli předávkování tvrdými drogami. V rozhovorech nikdy doopravdy neřekl, že by úplně přestal. „S tvrdými drogami žádný šťastný konec neexistuje. V tomto ohledu nerad komentuji, jak teď žiju svůj život. Mám systém, který mi vyhovuje,“ prohlásil Taylor v roce 2018.

Na tragickou událost už reagovala spousta muzikantů, mezi nimi Tom Morello, Perry Farrell, Slash, Mike Portnoy, Ozzy Osbourne nebo Miley Cyrus.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace