Nový Spark
venku od 1. června
CANNIBAL CORPSE: Když neútočí zombie, ale obyčejní lidé

CANNIBAL CORPSE: Když neútočí zombie, ale obyčejní lidé

Dnešní bizarní doba přináší jeden extrémní aspekt za druhým a být výstřední je zkrátka trendem. CANNIBAL CORPSE přesto nikoho před sebe nepustí, jsou opět první na pásce a jejich míru metalové neurvalosti všichni sledují z uctivé vzdálenosti.

Nové album CANNIBAL CORPSE a další merch pořídíte v našem Sparkshopu.

Kdo jiný si může bez uzardění dovolit nazvat svoji novou fošnu „nepředstavitelné násilí“ a nebýt přitom povrchní? Kotouč „Violence Unimagined“, který lyricky čerpá z esence lidského zla, vražd, tortury a válek, dostal polepku s číslem patnáct, což je číslo více než úctyhodné. Spark se proto rozhodl praštit do stolu a stvořit deathmetalovou epopej o novince CC hned se třemi členy kapely naráz. Rozhovor najdete v květnovém Sparku.


Současné sociální a politické klima ve Spojených státech, domovině kapely, má k ideálnímu stavu daleko. Promítly se aktuální problémy na americkém kontinentě do samotného alba „Violence Unimagined“? „Jak známo, CANNIBAL CORPSE nikdy nebyli politicky angažovanou kapelou, ale poslední rok plný nestability u nás v Americe, a potažmo i v celém světě, do jisté míry musel výslednou podobu alba ovlivnit. Kupříkladu skladba „Condemnation Contagion“ odráží ve svém textu ten covidový hnůj. Hudba pro písničku byla napsána už dříve, ale slova vznikala v okamžiku, kdy začalo být jasné, že jde do tuhého a tahle věc bude velký průser. Mým příspěvkem je zas song „Surround, Kill, Devour“, kde jsem reflektoval kolaps společnosti. Text je lehce inspirován filmem The Road (Cesta) z roku 2009, popisuje nevyhnutelný kanibalismus, což je vlastně výsostně vhodné téma pro CANNIBAL CORPSE. (smích) Jen tentokrát neútočí zombie nebo stvůry, ale obyčejní lidé,“ říká baskytarista kapely Alex Webster.

Kompletní rozhovor s CANNIBAL CORPSE a velký plakát k tomu najdete v květnovém Sparku.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
12.06. LIVE STREAM EPICA
16.07. ANTHRAX - live stream
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace