Nový Spark
venku od 2. dubna
FBI zatkla frontmana ICED EARTH! Obviněn z útoku na Kapitol

FBI zatkla frontmana ICED EARTH! Obviněn z útoku na Kapitol

Kytarista ICED EARTH Jon Schaffer, jenž se 6. ledna účastnil násilí při demonstraci u budovy Kapitolu Spojených států amerických ve Washingtonu D.C., čelí šesti obviněním.

V lednu, právě ve chvíli, kdy americký Kongres potvrzoval vítězství Joe Bidena v listopadových prezidentských volbách, vnikli do komplexu Kapitolu podporovatelé končícího prezidenta Donalda Trumpa a poškodili a částečně vyrabovali jeho vnitřní vybavení. Kvůli tomuto činu je v současné době vyšetřováno více než 200.

Mezi agresivními demonstranty byl vyfocen i dvaapadesátiletý Jon Schaffer, jenž je kromě ICED EARTh spojen také s kapelou DEMONS & WIZARDS. Podle prohlášení FBI se Schaffer 17. ledna dobrovolně vydal úřadům. Muzikant bude nyní kvůli násilnému protestu, při němž zemřelo pět lidí, čelit šesti trestním obviněním.

1) Vědomý vstup nebo pobyt v budově nebo areálu bez zákonného oprávnění
2) Narušení řádného vládního zasedání
3) Účast na fyzickém násilí proti osobě nebo majetku
4) Násilný vstup a vyvolávání nepokojů v budově Kapitolu
5) Účast na fyzickém násilí v budově Kapitolu
6) Účast na demonstraci v budově Kapitolu

V souvislosti s obviněním č. 5 byl údajně Schaffer mezi výtržníky, kteří po bezpečnostní službě Kapitolu stříkali tzv. „bear spray“, což je extrémně silná forma pepřového spreje.

V návaznosti na násilné střety v Kapitolu vydali Schafferovi spoluhráči z ICED EARTH prohlášení, v němž vyjadřují s celou násilnou akcí svůj nesouhlas. „Absolutně nepodporujeme a neschvalujeme nepokoje nebo násilné činy, kterých se výtržníci účastnili 6. ledna v budově amerického Kapitolu. Doufáme, že všichni, kteří se tohoto aktu zúčastnili, budou postaveni před soud a budou se zodpovídat za své činy.“

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
10.08. PIXIES
15.08. ROCK CASTLE
03.10. VOYAGER
12.10. KISSIN'DYNAMITE
24.10. WITHIN TEMPTATION
25.10. ARCH ENEMY, IN FLAMES
26.10. POWERWOLF, HAMMERFALL, WIND ROSE
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace