Nový Spark
venku od 28. června
První dojmy: FINNTROLL, TÝR a SKÁLMÖLD - 19.9.2013, Praha, Nová Chmelnice

První dojmy: FINNTROLL, TÝR a SKÁLMÖLD - 19.9.2013, Praha, Nová Chmelnice

Skandinávský atak se uskutečnil ve třech vlnách. Jako předvoj se vylodili islandští SKÁLMÖLD, kteří svým vikinským řevem a divou folkovou hudbou rozpoutali slušnou vřavu. Pěkně zaplněný klub vytvořil od první chvíle bojovou atmosféru, ve které vynikly zejména největší hity kapely: „Gleipnir“ a „Kvaðning“.

Faeřané TÝR jsou proslulí svými vícehlasými chorály a určitě nezklamali, ale písně z nové desky mohly leckoho zarazit. Tohle že mají být pokračovatelé skvělé desky „The Lay of Thrym“? Na první poslech v nich chyběly právě ty vícehlasé sbory, kterými jsou hoši proslulí.

Zato skladby z nového alba FINNTROLLBlodsvept“ naživo fungují skvěle! Finové jich zahráli rovnou sedm, jedna pecka lepší než druhá! Závěr však patřil klasikám: „Jaktens tid“, „Nattfödd“ a „Trollhammaren“. A během nich už skákal a tancoval každý, kdo měl ruce a nohy. Skvělá folková noc!

Robert Čapek

Pozn.: První dojmy skutečně nejsou ničím jiným než prvními dojmy psanými bezprostředně po návratu redaktora domů anebo přímo z pod pódia, tedy psanými s potem oroseným čelem, vroucí krví a bublajícím adrenalinem, čemuž odpovídá forma i styl textu: spontánní, svižná, stručná a pokud možno maximálně vystihující atmosféru popisované akce. Plnohodnotný report najdete v následujícím tištěném čísle.

Odkazy:

Oficiální web TÝR

Oficiální facebook Finntroll

Oficiální web SKÁLMÖLD

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
21.07. Combichrist
22.07. Decapitated, Aborted, Une Misere
23.07. Rolo Tomassi, Cryptodira, Loathe
23.07. Gruesome, Nervochaos
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
03.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
07.08. Brutal Assault
A co FAKKER!?