Nový Spark
venku od 2. října
HARLEJ v Plzni ukončí aktuální turné a navnadí na další. Tentokrát výroční.

HARLEJ v Plzni ukončí aktuální turné a navnadí na další. Tentokrát výroční.

HARLEJ se chystá zakončit své turné k desce „Na prodej“ koncertem, jímž zároveň naláká i na své chystané podzimní turné k výročí dvaceti let na scéně. Nejen na blížícím se plzeňském koncertě, ale i na zmíněné šňůře bude spousta novinek. Ačkoliv si některé zatím ponechal pro sebe, vyzradil mi kytarista Tonda Rauer alespoň nějaké.

Patnáctého května proběhne v plzeňském Amfiteátru Plaza poslední koncert druhé části turné k aktuální desce „Na prodej“. Zároveň tam naznačíte, jak bude vypadat podzimní turné k dvaceti letům existence kapely. Představíte tam zvukovou a světelnou techniku, jaká se používá na akcích jako Plzeňský Majáles. Navíc chystáte ještě speciální playlist. V čem se bude lišit od toho, který jste hráli na předchozích koncertech turné?
Koncertní set bude o něco delší a samozřejmě dodáme pár starších věcí. Přiznám se, že nejvíce se to projeví až na podzim a v Plzni to přece jenom ještě bude z většiny postavené na playlistu současného tour, ale pár jiných kousků tam bude.

Když jsme už u playlistu, jak ho na podzimním tour pojmete? Budete hrát pouze největší hity nebo i skladby, které naživo běžně nehrajete? Půjdete v něm hlouběji do diskografie HARLEJE?
Podzimní koncerty chceme pojmout jako oslavu toho, jak dlouho HARLEJ hraje, a jako poděkování našim fandům, že nám pořád umožňují se muzikou bavit, takže playlist sestavíme tak, aby se bavili oni i my. Myslím, že lidi chtějí na koncertě slyšet svoje oblíbené písničky, takže je dostanou.

V Plzni vystoupí i JAKSI TAKSI, ALKEHOL a DYMYTRY. Bude se jednat o samostatné koncerty, nebo se kapely ukážou na pódiu i přímo s HARLEJEM v rámci jeho setu?
Budou to samostatné sety. Všechny kapely jsou tam samy za sebe. Samozřejmě ale s největší pravděpodobností dojde na spojení HARLEJE a JAKSI TAKSI v písničce „Show“, kterou jsme společně udělali a společně ji hrajeme na probíhajícím tour.

Zajímavé by spojení bylo zejména v případě ALKEHOL. HARLEJ by vystoupil s Otou Herešem – zakládajícím členem HARLEJE. Je nějaká možnost, že by si s vámi opět zazpíval „Abstinenta“?
Myslím, že k tomuhle spojení dojde. „Abstinent“ je přesně jedna z těch písniček, které podle mě udělají lidem radost.

Když KABÁT slavil na Vypichu 20 let, zabrousil do své thrashové éry a zahrál kousek z „Má jí motorovou“. Zahraje HARLEJ – ať už na blížícím se plzeňském koncertě nebo na podzimním turné – i nějakou podobnou připomínku thrashmetalových BRIAN?
K tomu určitě nedojde, HARLEJ je HARLEJ a BRIAN byl BRIAN. Nemá cenu to míchat dohromady. Navíc za sebe se musím přiznat, že kdybych se měl k něčemu vracet, táhlo by mě to spíše k CD „Příliv“, které jsme nahráli jako BRAIN a které bylo dost pomalé a zadumané.

Dočkáme se na podzimním turné i nějakých hostů?
Tyhle věci ještě řešíme. Každopádně na pražském koncertě, který bude vyvrcholením celé šňůry, se asi pár hostů objeví.

Připomenete během podzimního turné i období, kdy jste vystupovali akusticky?
Unplugged tour bylo pro nás takové odbočení, abychom to zkusili jinak a abychom vyzkoušeli, jestli písničky HARLEJE obstojí i v akustickém kabátu. Bylo to příjemné a možná to ještě někdy zopakujeme, protože nás i lákalo ty věci takhle nahrát, ale jestli bude uprostřed koncertu akustický set, to prozatím nemůžu říct. Spíš ne, ale je to možné. Tohle je věc, která je spíš o náladě, takže to uvidíme na podzim.

Během plzeňského koncertu natočíte nový klip k jedné ze skladeb z aktuální desky. Která to bude?
Chceme určitě natočit klip na „Kulisáckou“ a „V dálce možná už svítá“, takže na jednu z nich.

Natočí HARLEJ během svého podzimního turné nějaké živé DVD? Jediné, které zatím má, je „Když chválíme, tak vás“ ještě s Vláďou Šafránkem za mikrofonem. Už jsem se na to sice ptal kdysi v jednom rozhovoru Tomáše Hrbáčka, ale teď by k tomu přece byla nejvhodnější příležitost…
Jo, chceme natočit pražský koncert. Po deseti letech už je načase.

www.harlej.cz

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace